Na polskim rynku kredytowo-pożyczkowym dostępne jest znacznie więcej różnorodnych produktów finansowych niż wiele osób zdaje sobie sprawę. Znajdziemy wśród nich takie popularne rozwiązania, jak zwykły kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny, ale również mniej znane typy zobowiązań, takie jak pożyczka pod zastaw auta.

Warto się zainteresować również tymi mniej standardowymi rodzajami kredytów i pożyczek, ponieważ w wielu sytuacjach mogą się one okazać przydatne. Szczególnie warta uwagi jest właśnie pożyczka pod zastaw auta. Na czym dokładnie ona polega i czy się opłaca? Dokładnie objaśniamy to poniżej.

Jak działa pożyczka pod zastaw auta?

Pożyczka pod zastaw auta w dużej mierze przypomina zwykłe zobowiązanie finansowe, zwłaszcza, jeśli regulować ją na czas. W jej ramach nasz pojazd staje się zabezpieczeniem terminowej spłaty zobowiązania (podobnie, jak w przypadku kredytów hipotecznych zabezpieczeniem jest nieruchomość) na czas okresu kredytowania.

Jeśli nie będziemy spłacać go w terminie, wierzyciel będzie miał możliwość go przejąć i w ten sposób zaspokoić swoje roszczenia. Taka forma zabezpieczenia daje bankowi lub firmie pożyczkowej większą pewność, że nawet w razie jakichkolwiek kłopotów uda się odzyskać pożyczoną kwotę.

Taka pożyczka wiąże się w związku z tym z mniejszymi wymaganiami wobec pożyczkobiorcy. Jego dochody czy historia kredytowa są nieco mniej ważne, ponieważ spłata zobowiązania jest lepiej zabezpieczona niż w przypadku większości pożyczek. Co więcej, zastaw auta nie powoduje, że tracimy do niego dostęp na okres spłaty pożyczki i musimy szukać innego środka transportu.

Jeśli będziemy spłacać dług terminowo, samochód cały czas pozostanie w naszych rękach i będziemy mogli z niego dowolnie korzystać. Tego, że użyliśmy go jako zabezpieczenia zobowiązania, w takiej sytuacji nawet nie odczujemy, a kiedy zobowiązanie zostanie w pełni spłacone, zastaw zostanie zwolniony i były wierzyciel nie będzie miał żadnych praw do pojazdu. Jest to więc w pełni bezpieczne rozwiązanie.

Podoba Ci się idea tego rodzaju pożyczki i chcesz ją zaciągnąć? Zgłębić wiedzę na ten temat możesz tutaj: https://habza.com.pl/pozyczki-bez-bik-zastaw-auta/. Warto wspomnieć, że zabezpieczenie w postaci samochodu nie tylko zwiększa szansę na pozytywną decyzję, ale też pozwala uzyskać wyższą kwotę zobowiązania. To, jak wysoka będzie maksymalna kwota, zależy zarówno on naszej zdolności kredytowej, jak i od wartości zastawianego pojazdu. Jak łatwo się domyślić, im droższy pojazd, tym więcej pieniędzy będziemy mogli dzięki niemu pożyczyć.

Czy warto brać pożyczkę pod zastaw auta?

Pożyczka pod zastaw auta może być szczególnie opłacalnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby, aby potencjalny wierzyciel podszedł liberalnie do ich obecnej sytuacji finansowej i zaakceptował ich wniosek mimo takich przeszkód, jak niska zdolność kredytowa czy nie do końca pozytywna historia kredytowa. Dzięki wykorzystaniu pojazdu jako zabezpieczenia szanse na pozytywną decyzję kredytową rosną, nawet mimo trudnej sytuacji.

Żeby jednak upewnić się, że po pierwsze decyzja będzie pozytywna, a po drugie zobowiązanie zostanie udzielone na najlepszych możliwych warunkach, dobrym pomysłem będzie zwrócenie się o pomoc i poradę do specjalisty, takiego jak Habza Finanse. Dzięki jego asyście unikniemy przepłacania, a także kłopotliwych, czasochłonnych formalności. Będziemy szybko i bez żadnych problemów cieszyć się potrzebnymi środkami na naszym koncie, a rozpoczęcie współpracy nie będzie wymagało wniesienia jakiejkolwiek przedpłaty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here