Moda dotyczy każdej dziedziny naszego życia, tego jak mieszkamy, czym jeździmy, w co się ubieramy i jak się czeszemy. Niestety moda ma to do siebie, że przemija. To co jest modne dzisiaj nie koniecznie będzie jutro.
Aby być w zgodzie z najnowszymi trendami posiłkujemy się artykułami oraz programami dotyczącymi poszczególnych dziedzin naszego życia.

W niektórych przypadkach możemy, a nawet musimy zdać się na fachową pomoc wykwalifikowanych osób.

O ile sami poradzimy sobie z wymianą auta na nowe czy też z przemalowaniem ścian, o tyle będzie nam trudno samemu zrobić sobie na głowie nową fryzurę. Aby ją zmienić musimy skorzystać z profesjonalnej pomocy. Dobry zakład fryzjerski szkoli swoich pracowników z bieżących trendów, stąd mamy pewność że będziemy wyglądać nie dosyć, że modnie to na pewno ładnie.
Obok nadawania fryzurze kształtu poprzez ścinanie włosów, to farbowanie jest jednym z najpopularniejszych metod na odświeżenie swojego wizerunku. Wśród obecnie panujących trendów w modzie fryzjerskiej mamy balejaż blond z brązem. Czym jest ów balejaż?
Otóż balejaż w swojej podstawowej formie to rodzaj farbowania włosów pasemko po pasemku od nasady po same końce. Obecnie stosuje się wiele różnorodnych technik. Podstawą modnego i nowoczesnego wykonania balejażu jest nakładanie na kolejne pasma farby w różnych odcieniach, ale w tej samej gamie kolorystycznej. Farbowane pasemka powinny być cienkie i nie ma potrzeby ich farbowania od samej nasady. Fryzjer wykonując farbowanie właśnie taką metodą będzie miał na względzie przede wszystkim naturalny wygląd klientki. Nowe uczesanie nie może przyćmić jej urody.

Balejaż to zazwyczaj delikatne refleksy, które maja na celu dodać fryzurze lekkości oraz objętości.
Farbowanie włosów tą metodą to nie tylko nakładanie farby w postaci pasemek. Popularną koloryzacją jest również ombre czy też sombre.
Nazwy brzmią podobnie, ale w wykonaniu znacznie się różnią. Ombre to rozjaśnianie o ton lub kilka tonów końcówek włosów. Sombre natomiast łączy w sobie cechy tradycyjnego balejażu i ombre właśnie. Fryzjerzy umiejętnie łącza na długości naszych włosów różne odcienie jednego koloru lub dwóch, na przykład wykonując balejaż blond z brązem, zachowując przy tym przede wszystkim naturalność.

Ten rodzaj farbowania charakteryzuje się delikatnym przejściem z jednego koloru do drugiego, mniej więcej w połowie długości pasm.
Głównym celem takiego zabiegu jest rozjaśnienie fryzury.
Bardzo ważne jest aby przed taką koloryzacją sprawdzić kondycję końcówek, ponieważ jak po każdym rozjaśnianiu będą one nieco osłabione.
Jak widać, nakładanie farby w modny sposób, nie jest prostą sprawą, dlatego w tej kwestii warto oddać się w ręce profesjonalisty.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here