Kominek w mieszkaniu pełni różne funkcje, jest źródłem ciepła, ale też stanowi formę dekoracji. Patrzenie w płomienie odpręża nas i daje poczucie bezpieczeństwa. Bez różnicy czy mamy już kominek i chcielibyśmy go unowocześnić, czy dopiero chcielibyśmy go zainstalować, istotne będzie znalezienie zaufanego producenta.

O czym pamiętać przy wyborze kominka

Koszty kominków nie należą do niskich, w związku z tym lepiej mieć pewność, że naprawdę dostaniemy produkt wysokiej jakości. Dobrą opinię mają korpusy palenisk wykonane ze stali kotłowej o grubości 4 mm, są one odporne na działanie wysokiej temperatury i nie odkształcają się z czasem. Producent wkładów kominkowych musi być w stanie dać gwarancję, że konstrukcja nie stwarza zagrożenia dla użytkowników. O jakości świadczy też sposób produkcji, artykuły wykonywane ręcznie charakteryzują się lepszym wykończeniem.

Jak zamknąć otwarty kominek

W przypadku gdy mamy stary kominek z otwartym paleniskiem i nie jesteśmy zadowoleni z jego wydajności, możemy wykorzystać dwa, sposoby. Jeden to drzwi do kominka. Rozwiąże to problem niskim kosztem, ale wydajność cieplna kominka jaką możemy uzyskać to jedynie 20%. Drzwiczki kominkowe możemy zamówić na wymiar, a ich zamontowanie jest banalnie proste.

Jednak najoptymalniejszym rozwiązaniem jest instalacja kasety kominkowej. To fakt, że kasety kominkowe kosztują więcej, ale też gwarantują wydajność cieplną rzędu 80%, więc wydatek dość szybko się zwróci. Szczególnie w sytuacji gdy kominek jest źródłem ogrzewania w naszym domu. Mając kasetę kominkową zrobioną na wymiar po prostu umiejscawiamy ją w już istniejącym kominku i uszczelniamy brzegi.

Kominki-jak zamówić

Pełen asortyment taki jak wkłady kominkowe, kasety kominkowe oraz drzwiczki do kominków znajdziemy na stronie internetowej ignif.com. Ten polski producent proponuje nam artykuły wykonywane ręcznie z surowców wysokiej jakości. Są one starannie zaprojektowane z uwzględnieniem nowoczesnych technologii, a jednocześnie charakteryzują się prostym i klasycznym wyglądem.

[Głosów:5    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here