Nadejście zimy wcale nie oznacza, że należy się zamknąć z noworodkiem w domu i cierpliwie czekać na wiosnę. Spacery są niezmiernie ważne i również w chłodniejsze dni warto wybrać się na świeże powietrze. Trzeba oczywiście zadbać o odpowiednie ubrania i akcesoria, które zapewnią komfort i ciepło maluchowi.

Jednym z praktyczniejszych rozwiązań są miękkie i ciepłe kocyki. Kiedy warto po nie sięgnąć i które produkty sprawdzają się najlepiej? O tym opowiemy poniżej.

Kocyki do wózka a śpiworki

Podstawowy dylemat wielu rodziców dotyczy tego, czy lepiej wybrać kocyk do wózka, czy zainwestować w śpiworek.

Oba rozwiązania mają swoje korzyści i mogą się sprawdzić podczas przewożenia maluchów w wózkach w chłodne dni. Śpiworki to produkty dopasowane do konstrukcji wózka i zapewniające ciepło. Niestety są one dość drogie i wymagają częstych zmian – zazwyczaj bowiem nie rosną razem z niemowlakiem.

Kocyk jest zdecydowanie bardziej uniwersalny. Przydaje się do wózka lub fotelika samochodowego. Nie ma też przeszkód, by używać go w łóżeczku. Można nim dokładnie okryć dziecko i zapewnić mu komfortowe warunki. Kocyki są przyjemne w dotyku i miękkie, a przy tym łatwo dopasowują się do malucha. Mogą mu zatem towarzyszyć przez dłuższy czas, bez generowania dodatkowych kosztów.

Jakie kocyki warto wybrać?

Wybór kocyków, dostępnych w sklepach jest naprawdę imponujący. Warto choćby zajrzeć na stronę: https://www.wozki-foteliki.pl, pełną praktycznych akcesoriów dla najmłodszych.

W okresie zimowym należy postawić na produkty zapewniające ciepło i komfort maluchom. Warto zatem zdecydować się na modele:

  • wełniane,
  • z polaru minky.

Naturalne kocyki wełniane to produkty przyjemne w dotyku i wygodne w użytkowaniu. Długo utrzymują optymalną formę i kolor. Wyglądem przypominają nieco babcine akcesoria zrobione na drutach. Naturalny materiał jest bezpieczny dla dziecka. Niestety wymaga nieco zachodu podczas prania. Wełna długo przetrzymuje bowiem wilgoć. Trzeba zatem zadbać o dokładne wysuszenie kocyka, by mógł znów spełniać swoje funkcje.

Inną opcją są kocyki z przyjemnego w dotyku polaru minky, które długo utrzymują optymalną formę i sprawdzają się w różnych warunkach. Można je łatwo wyprać i szybko wysuszyć, co stanowi ich wielką zaletę.

Wybór kocyków do wózka – jak znaleźć najlepszy?

Oprócz kwestii wyboru materiału, podczas poszukiwań kocyków do wózków, warto również zwrócić uwagę na rozmiar tego akcesorium. Optymalnym rozwiązaniem są standardowe kocyki 100 x 80 cm, który sprawdzają się równie dobrze w pierwszych tygodniach życia, jak i w kolejnych miesiącach.

Ważna jest też estetyka kocyka. W końcu będzie on towarzyszył maluchowi przez dłuższy czas. Warto dopasować kocyk do wyglądu wózka, fotelika lub wystroju pokoju. Szeroki wybór takich produktów na rynku pozwala znaleźć optymalne rozwiązanie dla każdego dziecka.

Kocyki do wózka dla niemowląt

Ciepły kocyk to produkt niezmiernie przydatny. Może zastępować śpiworek lub kołderkę. Zapewnia komfort i ciepło maluchom. Warto wprowadzić go do praktycznej wyprawki i korzystać z niego na co dzień przez naprawdę długi czas, nie tylko w trakcie zimowych spacerów, ale też podczas wypoczynku i zabawy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here