Opiekunowie psów, słysząc o prawidłowej diecie dla swojego pupila, zazwyczaj myślą o odpowiednio zbilansowanym żywieniu. Renomowane produkty takie jak karma Britt zapewnia dostateczną ilość białka, tłuszczy oraz innych składników odżywczych, jednak to niestety nie wszystko. Nie można zapominać o roli, jaka odkrywa porcjowanie oraz częstotliwość podawania posiłków. Istnieją dwa najpopularniejsze schematy karmienia psów, które pozwalają kontrolować ilość spożywanego jedzenia tak, aby pupil cieszył się doskonałym zdrowiem. W tekście podpowiadamy, czym się charakteryzują oraz który z nich lepiej wybrać.

Schematy karmienia – co to jest?

Schemat karmienia to nic innego niż podejście do podawania posiłków zwierzęciu. Dominują tu dwa, antagonistyczne nurty – karmienie odmierzonymi porcjami oraz karmienie z wolnym dostępem do pożywienia. Niezależnie od wybranego sposobu nie można zapominać o podawaniu wysokojakościowej karmy (takiej jak karma Britt), która zapewnia zwierzęciu odpowiedni skład mikro- oraz makroelementów.

Karmienie odmierzonymi porcjami

Specjaliści twierdzą, że psy domowe odziedziczyły swoje skłonności żywieniowe po swoich przodkach. Przez to zdecydowana część psów nawet w domu je szybko i pochłania więcej karmy, gdy w okolicy znajdują się inne zwierzęta. Pierwszy z prezentowanych schematów polega na ścisłym kontrolowaniu przez opiekuna ilości podawanej karmy pupilowi. To najczęściej wybierany sposób przez osoby, które mieszkają razem ze swoim psem w domu lub w mieszkaniu. Karmienie odmierzonymi porcjami wymaga od opiekuna nieco wiedzy na temat potrzeb oraz zachowania swojego psa. Niesłabnącą popularnością cieszy się karma Britt. Szeroka oferta sprawia, że dość łatwo jest wybrać pokarm, który idealnie wpisze się w gusta smakowe pupila.

Karmienie z wolnym dostępem do pokarmu

Ten schemat karmienia nazywany jest także karmieniem do woli lub ad libitum. Opiekun podaje w tym schemacie pokarm w taki sposób, żeby zwierzę miało do niego stały dostęp. W ten sposób pies może jeść o dowolnie przez siebie porze, kiedy tylko poczuje się głodne. To podejście opiera się na przeświadczeniu, że pupil będzie samodzielnie potrafił kontrolować ilość zjadanych kalorii oraz składników odżywczych. Wiele osób twierdzi, że to najlepszy sposób przede wszystkim dla suk w okresie laktacji oraz psów jedzących naturalnie wolno i w dość małych porcjach. Nie poleca się tego podejścia opiekunom psów rosnących ani takich, które mają tendencję do przyjmowania nadmiernych porcji. Niezależnie od częstotliwości warto zdecydować się na pełnowartościową karmę Britt. Kompleksowy skład zapewnia psu wszystkie składniki odżywcze, niezbędne do prawidłowego rozwoju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here