Do czego mogą przydać się podkłady higieniczne w domu?

0
1137

Opieka nad osobą przewlekle chorą nie należy do łatwych zadań. Każdego dnia trzeba mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Gdy taki pacjent przebywa w łóżku cały dzień i całą noc, powinno się poprawnie zadbać o ten obszar jego życia. Łóżko można poprawnie zabezpieczyć przed nieczystościami – wystarczy, że pod ręką będą jednorazowe podkłady higieniczne. Wyprodukowano je z takiego materiału, żeby mogły dobrze chłonąć wilgoć i nieprzyjemne zapachy. Dotychczas z takich przydatnych artykułów jednorazowego użytku korzystało się tylko w szpitalach, hospicjach i wszędzie tam, gdzie występują pacjenci. Wybrane prawidłowo są w stanie poprawnie zabezpieczyć teren łóżka. Jest to nieoceniona pomoc dla wszystkich tych osób, które zajmują się pacjentami przewlekle chorymi. Coraz więcej jest punktów sprzedażowych, gdzie można taki przydatny artykuł otrzymać. Są to nie tylko sklepy medyczne, apteki, ale także drogerie.

W jakich sytuacjach jeszcze się przydają?

Przydatność podkładów higienicznych jest w stanie docenić każda młoda mama opiekująca się noworodkiem i niemowlęciem. Produkty tego rodzaju przez to, że są jednorazowe, nadają się zarówno do łóżeczka, wózka, jak i na przewijak. Te produkty są obecne w szpitalach położniczych – wykorzystuje się je do ochrony łóżek i foteli ginekologicznych przed zanieczyszczeniami. Ich zakup będzie dobrą inwestycją każdej kobiety, która przechodzi przez okres połogu. Podkłady higieniczne okażą się pożyteczne także w tych domach, gdzie mieszkają seniorzy w podeszłym wieku i osoby z chorobami takimi jak Alzheimer. Chłonność tych podkładów sprawia, że można liczyć na pełną całonocną ochronę pościeli i łóżka.

Jednorazowe artykuły zarówno dla dorosłego, jak i dziecka

Od wielu już lat docenia się jednorazowość artykułów medycznych. W sprzedaży występuje wiele takich produktów, między innymi jednorazowe pieluchy, pieluchomajtki czy wkładki. Także w przypadku podkładów higienicznych docenia się je za wielofunkcyjność, trwałość i odporność na negatywne czynniki. Materiał został tak zaprojektowany, żeby cechował się solidnością, ale też delikatnością. Skóra może mieć z nim bezpośredni kontakt. Podkłady higieniczne nie wywołują podrażnień czy zaczerwienienia skóry. Najczęściej w sklepach można je zauważyć jako produkt wielowarstwowy, zbudowany z włókniny PP, waty celulozowej, pulpy celulozowej i laminatu. Nie brakuje tam też podfoliowanej warstwy, która chroni łóżko czy inne powierzchnie przed wilgocią. Co istotne, taki podkład nie zwija się w czasie użytku ani nie gniecie, dlatego przyjemnie jest pacjentowi na nim leżeć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here