Rynek nieruchomości w Polsce dynamicznie rozwijająca się branża, która ma do zaproponowania klientom szereg ciekawych rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb oraz możliwości finansowych. Rozbudowana oferta deweloperów jest szczególnie potrzebna w większych miastach, gdzie ceny nieruchomości z reguły uchodzą za najwyższe w kraju.

Warszawa jest tego najlepszym przykładem

Cena metra kwadratowego w tym miejscu znacznie przewyższa średnią ogólnopolską, w konsekwencji czego nie każdy warszawiak może sobie pozwolić na zakup mieszkania o większej powierzchni. W takim przypadku pozostaje im do wyboru klika innych opcji mogących rozwiązać problemy lokalowe.

Większość młodych ludzi decyduje się na wynajmowanie mieszkania lub przynajmniej pokoju. Jest to rozwiązanie mogące przez dłuższy czas spełniać swoje zadanie, ale w perspektywie lat okaże się nieekonomicznym wyborem. Co miesięczne uiszczanie opłaty za wynajem mieszkania, które nie przejdzie na własność to ryzykowana inwestycja.
Bezpieczniejszą opcją jest zdecydowanie się na zakup mieszkania na raty. Jest to związane w większości wypadków z zaciągnięciem kredytu na wiele lat. W przypadku Warszawy kredyty uchodzą za najwyższe.

Warszawa

Młodzi ludzie nie chcą brać na siebie tak dużego ryzyka i wydatku, dlatego usilnie poszukują mieszkań niewielkich, których cena automatycznie jest niższa. W stołecznym mieście bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się więc kawalerki. Dla wielu jest to optymalne rozwiązanie. Kawalerki to interesujący zakup, który daje wiele perspektyw na przeszłość. Kawalerka posiada tylko jeden pokój oraz łazienkę. Oznacza to, że miejsca do swobodnego poruszania się nie jest zbyt wiele. Konieczne jest więc wdrożenie do wnętrza ergonomicznych rozwiązań, które pozwolą zachować jak największą przestrzeń niezbędną do stworzenia wrażenia większej przestrzeni.

Kawalerka jest praktyczną propozycją dla ludzi, którzy nie są domatorami, a potrzebują jedynie miejsca spania. Takie osoby nie potrzebują większej powierzchni, ponieważ większość swojego dnia spędzają poza domem. Tendencje oraz zapotrzebowanie na niewielkie mieszkania w stolicy jest widoczne od kilku lat. Oferty kawalerek pojawiają się więc coraz częściej, natychmiastowo również znajdują się potencjalni kupcy chcący dokonać zakupu. Kawalerka w dogodnym miejscu. w dobrej lokalizacji z dostępem do komunikacji miejskiej gwarantuje znalezienie kupca w przeciągu kilku tygodni.

Kawalerka jest wyborem ekonomicznym z innych powodów

Jeżeli znajduje się ono w nowoczesnym budownictwie na pewno będzie cechować się mniejszą energochłonnością. Zdecydowanie łatwiej w porównaniu do trzypokojowego mieszkania ogrzać kawalerkę. Do tego też dochodzą kwestie praktyczne. Niewielkie powierzchnie znacznie szybciej posprzątamy. Z racji mniejszego metrażu nie będziemy potrzebować większej ilości sprzęgu gospodarstwa domowego. Możemy mieć pewność, że pozbędziemy się wielu niepotrzebnych przedmiotów, które odpowiedzialne są za zagracanie pokojów.

Kawalerka dedykowana jest przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje kawalerom lub panną. Bardzo często rodzice decydują się na zakup kawalerki swoim dzieciom, które udają się na studia do Warszawy, chcąc tym samym zapewnić dziecku najlepsze warunki do zdobywania wyższego wykształcenia. Młode małżeństwa również poszukują kawalerek. Wraz z upływem czasu oraz powiększeniem się rodziny, istnieje możliwość wymiany kawalerki na większe mieszkanie, w którym dziecko znajdzie swoje miejsce. Oczywiście, konieczna będzie w tym przypadku dopłata.

kawalerka

Będzie to opłacalne rozwiązanie, dlatego wielu młodych małżeństw bierze pod uwagę zrealizowanie tego scenariusza w przeciągu kilku kolejnych lat. Kawalerka w Warszawie za kilka lat stanie się łatwiej dostępna dla potencjalnych nabywców. Obecnie największe budowy osiedli mieszkaniowych skupiły się na zapewnieniu więcej kawalerek. Deweloperzy nie narzekają także na zainteresowanie klientów, którzy gotowi są zainwestować w kawalerki jeszcze przed ich oddaniem do użytkowania.

Umowy kupna-sprzedaży podpisywane są bardzo często nawet przed rozpoczęciem prac budowlanych. Gotowi są poczekać na mieszkanie nawet klika lat, ponieważ zdają sobie doskonale sprawę z tego, że jest to inwestycja, która prędzej czy później da wiele powodów do zadowolenia. Osoby chcące kupić kawalerkę od osób prywatnych, muszą być regularnie monitorować ogłoszenia zamieszczane na portalach internetowych. To najszybsza droga do nawiązania kontaktu ze sprzedawcą, co pozwoli na oględziny i późniejsze podjęcie decyzji co do ostatecznego zakupu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here