Czym byłyby wakacje bez opalania się w promieniach gorącego słońca, leżeniu na leżaku wśród zielonej trawy i słuchania śpiewu ptaków. Mieszkańcy wsi i prowincji mogą codziennie obcować z przyrodą. W gorszej sytuacji są wszystkie dzieciaki żyjące w mieście, gdzie za oknem widnieje tylko namiastka zielonego świata, a latem upał daje się we znaki poprzez nagrzewające się mury.

Lato coraz bliżej, koniec szkoły, odpoczynek, przerwa od nauki i obowiązków. W wakacje często też i dorośli rezerwują sobie trochę więcej czasu dla rodziny. W końcu kiedy jechać za miasto jak nie w piękne, ciepłe dni? Problem, a może lepiej powiedzieć zagwozdka, pojawia się przy wyborze miejsca wypoczynkowego. Wiadomo, każdy w rodzinie ma swoje ulubione miejsca do których chce wracać. Rodzice chcieliby spokojnego i zacisznego zakątka, a dzieci rozrywek i ruchu.

Jak wspólnie znaleźć odpowiednie rozwiązanie? Co zrobić aby wszystkich zadowolić? Co wybrać? Może pojechać gdzieś, znowu jak co roku, a może by tak zorganizować sobie swoje własne miejsce wypoczynkowe?

dom holenderski caloroczny

Popularne od zawsze ogródki działkowe mogły już nieco się znudzić, a sąsiadowanie stale z tymi samymi ludźmi, jak wszyscy powszechnie wiedzą, nie zawsze nas zadowoli. Jeżeli chcielibyśmy zmienić otoczenie będąc jednocześnie na wakacjach na ogródku działkowym, to mogłoby to być niemożliwe. Mając chęć zmiany otoczenia i chcąc odpocząć od sąsiadów możemy wybrać się do domku letniskowego. Jest to dobre rozwiązanie, a mając prywatny domek letniskowy możemy swobodnie go użytkować, bez obawy o uszkodzenia czy porządek, albo oczywiście częsty brak miejsc.

Co jednak zrobić jeżeli nasz domek letniskowy zostanie osaczony przez innych mieszkańców wypoczywających w takich ów domkach tuż obok? Domek nagle nie dostanie skrzydeł i nie przeniesie się w inne, dogodne i atrakcyjne miejsce. W takim razie możemy naszą rodzinę zabrać w podróż camperem lub wsadzić do przyczepy campingowej. Takie rozwiązania są świetne dla małych rodzin lub małżeństwa z małym dzieckiem. Jeżeli nasze dzieci są już większe potrzebują przestrzeni.

Co to jest dom holenderski?

To rozwiązanie idealne, łączące ze sobą wszystkie wspomnienie wcześniej pomysły na wakacje, zawierające wszystkie ich zalety. Jest to tzw. „domek na kółkach”. Nie jest to pojazd, dlatego nie jest dopuszczony do ruchu drogowego i nie wymaga rejestracji. Ostatnio domki holenderskie stały się doskonałą i popularną alternatywą dla murowanych lub drewnianych domków. Główną zaletą domu holenderskiego jest to, że można go przemieszczać z miejsca na miejsce, ponieważ ma kółka i może jeździć. Do jego przewozu jednak potrzebować będziemy innego pojazdu np.: przyczepy.

Dzięki temu domek może jeździć z nami gdzie tylko chcemy. Tak uwolnimy się od rutyny i niemiłych sąsiadów, jednocześnie mając dużą przestrzeń do mieszkania. Dodatkowym plusem jest to, że dom holenderski możemy użytkować cały rok. Jest to mieszkanie przygotowane pod praktycznie każde warunki pogodowe, dlatego bez obaw spędzimy w nim także ferie zimowe.

salon

Sprawa związana z domkiem holenderskim jest łatwiejsza niż w przypadku przyczep campingowych. Nie są to pojazdy dlatego nie będzie nam potrzebne go rejestrować. Domek holenderski nie wymaga też pozwolenia na budowę, choć uznawany jest jako budowla tymczasowa i według przepisów może stać 120 dni. Potem należy go rozebrać. Oczywiście właściciele takich obiektów po prostu mogą go przestawić w inne miejsce.

Nietrwałe przytwierdzony do gruntu obiekt można postawić na każdym terenie i działce, tylko tak jak wcześniej wspomniano, nie dłużej niż na okres 120 dni. Pozwolenie na budowę wymagają budynki, które na stałe mają zostać na danej działce i trzeba o tym pamiętać.

Inną sprawą jest dom holenderski całoroczny

To budowla stała i do jego wzniesienia potrzebne będzie pozwolenie na budowę. Zaletą jego jest to, że jest trwały i ekonomiczny, zbudowany z lekkich materiałów. Można wykonywać do z różnych surowców dlatego plusem jest też jego uniwersalność. Jeżeli chcemy postawić dom holenderski całoroczny i przygotować go na wszystkie pory roku, to trzeba będzie naszą działkę uzbroić.
Możliwości spędzania wolnego czasu jest wiele, każdy wybierze to, co lubi. Warto znać różne rozwiązania.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here