O Anglii często rozmawia się w polskich domach. Bo z wielu polskich rodzin ich członkowie wyjechali do tego kraju w nadziej na lepszy zarobek. Zwłaszcza wyjechało wielu młodych ludzi z nadzieją na łatwiejsze życie.
Anglia jest najbardziej zaludnioną częścią składową Wielkiej Brytanii. Liczy sobie ponad 53 miliony mieszkańców, z których większość mieszka w Londynie, czyli w Stolicy Anglii. Anglia podzielona jest na hrabstwa, a władze dzierży osoba z rodziny królewskiej. Aktualnie jest nią Elżbieta II.

Polacy, którzy wyemigrowali do Anglii w celach zarobkowych po jakimś czasie wracają do Ojczyzny. I inwestują zarobione tam pieniądze w budowę domu lub rozkręcenie jakiegoś biznesu. Jednak niektórzy z pośród naszych rodaków postanowili, że na dłużej pozostaną w Anglii. A może nawet na całkiem. Ci, którzy powzięli takie postanowienia nie myślą już o wynajmowaniu domu, lecz o kupnie czegoś swojego.
Domy w Anglii posiadają różne ceny. Uzależnione one są od takich samych kryteriów, jakie panują w innych krajach. A więc od miejsca, w którym znajduje się dom, od kondycji domu, od terenu wokół, itd.

Osoby, które pozostają w Anglii na stałe mogą również skusić się na zakup działki budowlanej i zbudować dom. Ale rzadko to się zdarza, by ktoś prowadził samodzielnie budowę domu. Poza tym tu, jak i w Polsce działają firmy deweloperskie umożliwiające zdobycie własnego mieszkania.

I w takim przypadku budowę nadzoruje kierownik budowy, starając się jak najwierniej wypełniać założenia projektu budowlanego. Jego osiągnięcia kontroluje menadżer, który jednocześnie prowadzi kilka inwestycji. Wiele pozostałych osób zatrudnionych jest do wykonywania konkretnej pracy, za którą również ponoszą odpowiedzialność, np. murarze, stolarze, itd.

anglia

Domy w Anglii nie mają podpiwniczeń

Fundamenty domów angielskich wykonywane są z betonowych bloczków. Na fundamenty i na ziemię wewnątrz nich wylewana jest wylewka betonowa, która stanowi poziome podłoże pod ściany. Ściany zewnętrzne posiadają warstwy. Wykonywane są z bloczków betonowych i czerwonej cegły, która znajduje się po stronie zewnętrznej. Pomiędzy nią, a betonowym bloczkiem znajduje się pustka powietrzna, która jest wypełniana wdmuchiwaną izolacją.

Stropy angielskiego domu posiadają drewnianą konstrukcję. Wewnątrz nich prowadzone są różnego rodzaju instalacje. Konstrukcja dachu nie nastręcza dużo kłopotu, gdyż więźba dachowa dociera gotowa na plac budowy złożona w trójkąty. Podnoszenie jej odbywa się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Założony dach pokrywany jest zazwyczaj dachówką. Domy angielskie wyposażone są w schody drewniane, co znacznie skraca czas budowy schodów. Angielskie domy posiadają plastikowe okna, które otwierają się na zewnątrz, co może zaskoczyć Polaków tam mieszkających.

W budownictwie angielskim nie ma problemu z rurami wodnymi, czy kanalizacyjnymi, bo rury do wody prowadzone są w stropach. Natomiast rury kanalizacyjne po zewnętrznej stronie budynku. Dużym problemem są ściany działowe, które wykonane są z bardzo cienkiego materiału. Co powoduje brak izolacji i dużą akustykę. W domach angielskich na podłogach królują dywany. Płytki można znaleźć tylko w łazience i w kuchni. Bardzo dużą rolę Anglicy przywiązują do terenu obok domu. Zawsze jest on równy jak podłoga i porośnięty trawą.

Jeżeli chcemy w Anglii kupić gotowy dom, to powinniśmy wiedzieć, jakie są domy w Anglii ?

domy w anglii

A są domy jednokondygnacyjne, o bardzo prostej zabudowie. Czyli zwykłe domy jednorodzinne podobne do naszych polskich domów. Natomiast na terenach wiejskich budowane są domy chatki. Jest to dom często drewniany, który posiada małe okna i dach pokryty strzechą. Innym rodzajem jest dom jednorodzinny nie graniczący z żadnym innym domostwem. Posiada on wokół dużo przestrzeni. I dlatego cena tych nieruchomości jest większa od pozostałych.

W ofertach są również domy bliźniacze, gdzie dom posiada wspólną ścianę z sąsiadem i wygląda identycznie, jak dom sąsiada. Natomiast w miastach są domy szeregowe. Niewielkie mieszkanka o niskich cenach. Są one zbudowane w jednym szeregu i wszystkie wyglądają tak samo. Domy znajdujące się na końcu szeregu są nieco inne, bo posiadają większy metraż od tych znajdujących się w środku szeregu.

W ofercie są też mieszkania dwupoziomowe lub jednopoziomowe. Do których wchodzi się schodami zewnętrznymi. Chętni mogą także po prosty nabyć mieszkanie w bloku. Co prawda nie będzie tam można mieć ogrodu, jak i trzeba będzie się liczyć z humorem sąsiadów. Ale za to jest względnie bezpiecznie zwłaszcza na górnych pietrach bloku.

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here