Niezdolność osiągnięcia wzwodu dotyczy dużej grupy mężczyzn. Nie wszyscy jednak decydują się na wizytę u specjalisty, z uwagi na poczucie wstydu. Właściwa diagnostyka odgrywa jednak bardzo ważną rolę, bowiem tego rodzaju zaburzenia mogą świadczyć o istnieniu chorób, które należy leczyć. Sposób leczenia zaburzeń erekcji, uzależniony jest w głównej mierze od przyczyny, która wywołuje ten stan. Co w takim razie doprowadza do braku możliwości utrzymania wzwodu, a co za tym idzie osiągnięcia satysfakcjonującego życia seksualnego? Jakimi środkami można przeciwdziałać zaburzeniom erekcji i jakie efekty można osiągnąć?

Co powoduje zaburzenia erekcji?

W przypadku pojawienia się problemów z erekcją, istotnym elementem staje się prawidłowe zdiagnozowanie czynników odpowiadających za zaburzenia. Zaburzenia erekcji mogą wiązać się między innymi z problemami zdrowotnymi, wywołanymi przez cukrzycę, guzy mózgu, stwardnienie rozsiane, udary, choroby układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze lub wysoki poziom cholesterolu. Jednocześnie problemy mogą wynikać również ze stosowania określonych leków, a także nadużywania środków odurzających i alkoholu.

Zaburzenia erekcji mogą być także związane z problemami na tle emocjonalnym. W celu osiągnięcia wzwodu niezbędne jest podekscytowanie seksualne. Problemy emocjonalne mogą powodować zatracenie takiej zdolności. Dotyczy to między innymi osób cierpiących na depresję lub poczucie lęku.

Leczenie zaburzeń erekcji

W dzisiejszych czasach istnieje wiele metod na skuteczne radzenie sobie z tego typu problemem. Bardzo popularnym sposobem jest stosowanie odpowiednich środków, takich jak na przykład tabletki Maxon Forte. Są one dostępne bez recepty i doskonale przyczyniają się do poprawy życia seksualnego. Lek na erekcje opiera swoje działanie na wspomaganiu rozkurczu mięśni gładkich w ciałach jamistych, dzięki czemu zwiększa się napływ krwi do prącia. Efekt można uzyskać już po upływie kilku minut. Maxon Forte zawiera w swoim składzie syldenafil, który korzystnie wpływa na utrzymanie wzwodu. Poznaj rodzaje zaburzeń erekcji na: https://maxonforte.pl/rodzaje-zaburzen-erekcji/

Istotną rolę odgrywa również męski hormon – testosteron. W przypadku stwierdzenia jego niedoboru, możliwe staje się zastosowanie suplementacji, pod ścisłą kontrolą lekarza. Alternatywą dla farmakologii mogą być również aparaty próżniowe. Nie można zapominać także o zachowaniu prawidłowej i dobrze zbilansowanej diety oraz zapewnieniu sobie odpowiedniej dawki aktywności fizycznej. Te elementy odgrywają bowiem ogromne znaczenie dla kondycji seksualnej.

Jeśli problemy mają podłoże psychiczne, w takim przypadku należy skonsultować się z psychologiem psychiatrą lub seksuologiem. Pomocna może okazać się psychoterapia lub zastosowanie leków przeciwdepresyjnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here