Zabiegi na łysienie plackowate

0
1051

Łysienie plackowate to jeden z bardziej wstydliwych problemów, do którego nikt nie chce się przyznawać. Jest on szczególnie wstydliwy dla kobiet, które nierzadko uznają długie i gęste włosy za największy atut swojego wyglądu. Z każdym problemem można sobie jednak poradzić, o ile tylko wie się, jak to zrobić. Bezcennych informacji na temat temat dostarcza ludziom strona wrosinski.pl, która szczegółowo opisuje, skąd w ogóle bierze się łysienie plackowate, na czym ono polega oraz w jaki sposób można je skutecznie leczyć.

Właśnie z tej strony można się dowiedzieć, że jedną z efektywniejszych metod leczenia łysienia plackowatego jest mezoterapia igłowa. Nie jest to wcale szczególnie nowy zabieg. Przeprowadza się go już od wielu lat, ale mimo upływu czasu nie stracił on swojej popularności, co wynika z tego, że jest po prostu skuteczny. Mezoterapia polega na wprowadzaniu pod skórę wybranych substancji odżywczych. Przeważnie są to całe koktajle witaminowe, czasami też specjalistyczne środki wykonywane z preparatów pobranych bezpośrednio z krwi wybranej osoby. Ogólny i podstawowy cel mezoterapii jest bardzo prosty. Ma ona pobudzić cebulki włosów i tym sposobem wspomóc wzrost nowych pasm. Wbrew pozorom mezoterapię igłową zalicza się przy tym do grupy zabiegów niechirurgicznych, które nie działają szczególnie agresywnie na skórę. Zabieg ten okazuje się bardzo pomocny zarówno przy leczeniu łysienia plackowatego, jak i tego o charakterze androgenowym. Warto tu jednak zaznaczyć, że mezoterapię igłową należy powtórzyć przynajmniej kilkukrotnie, aby przyniosła ona wymierne efekty. Zaleca się to robić średnio co dwa lub trzy tygodnie.

Istnieją jednak także zupełnie inne zabiegi przeciw łysieniu plackowatym. Sporym minusem wspomnianej wcześniej mezoterapii igłowej jest to, że bywa ona niestety bolesna, co dla wielu pacjentów okaże się wystarczającym powodem do tego, by z niej nie korzystać. W takim wypadku warto wypróbować na sobie mezoterapię bezigłową. Zapewnia ona bowiem podobne efekty, ale jej bardzo ważnym atutem jest to, że praktycznie nie wywołuje żadnych dolegliwości bólowych. To ciekawa alternatywa dla osób zmagających się z lękiem przed igłami i bardziej skomplikowanymi zabiegami. W przypadku mezoterapii bezigłowej nie trzeba bowiem nakłuwać skóry. Substancje odżywcze wprowadzane są do niej przy wykorzystaniu impulsów elektrycznych. To właśnie one w pewnym sensie „otwierają” skórę. Pozwalają więc substancjom odżywczym na przenikanie do jej głębszych warstw.

Jak wyleczyć łysienie plackowate? Szukając informacji na ten temat w Internecie, można dotrzeć do wielu artykułów opisujących same domowe metody lecznicze, czyli np. różnego rodzaju wcierki, masaże bądź nawet kąpiele. Warto jednak zdawać sobie sprawę z ich niskiej skuteczności. Domowe zabiegi nigdy nie zastąpią tych, z których można skorzystać wyłącznie w profesjonalnych klinikach. Mezoterapia – niezależnie od swojej odmiany – nigdy nie będzie zabiegiem specjalnie tanim, ale mimo tego warto wydać na nią pieniądze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here