Jesień życia to czas, gdy częściej pojawiają się różne dolegliwości. Jedną z nich jest nietrzymanie moczu, co spowodowane może być osłabieniem mięśni Kegla związanym z chorobą lub przyjmowanymi lekami, zabiegiem operacyjnym lub naturalnym zanikaniem sprawności fizycznej w podeszłym wieku. Majtki chłonne dla seniorów to dobry wybór przy lekkim i średnim natężeniu nietrzymaniu moczu. Zapewniają one komfort, są dyskretne i skutecznie chronią przed nieprzyjemnym zapachem. Podpowiadamy, jak je odpowiednio dobrać i na co zwrócić uwagę.

Majtki chłonne dla seniorów czy pampersy dla seniora?

Majtki chłonne dla seniorów to dobry wybór dla osób cierpiących na lekkie lub średnio nasilone nietrzymanie moczu. Majtki chłonne mają wygląd zwykłej bielizny – różnią się od niej jedynie wkładem chłonnym, który zatrzymuje wilgoć z dala od skóry i chroni przed przeciekaniem oraz poplamieniem ubrania. Majtki chłonne TENA mają też unikalny i bardzo skuteczny system Odour Control Fresh, który nie dopuszcza do powstawania przykrego zapachu. Można nosić je w ciągu dnia zamiast zwykłej bielizny oraz zakładać na noc. Majtki chłonne TENA noszone w ciągu dnia pozwalają zachować zwykłą aktywność i gwarantują komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny. To bardzo ważne dla seniorów, którzy pragną funkcjonować jak dotychczas, pomimo problemów z nietrzymaniem moczu.

Majtki chłonne nie zawsze jednak będą wystarczającym zabezpieczeniem. Przy cięższym nietrzymaniu moczu bardziej odpowiednie będą pampersy lub pieluchomajtki. Mają one bardziej chłonny wkład i dłużej będą chronić przed przeciekaniem. Nie wszyscy seniorzy chcą je stosować, ponieważ są one widoczne pod ubraniem, ale można używać ich przynajmniej na noc.

Majtki chłonne dla seniorów – jak wybrać właściwe?

Majtki chłonne dostępne są w różnych rodzajach: od XS do XL. Rozmiar dobieramy podobnie jak w przypadku zwykłej bielizny. To ważne, by właściwie dopasować wielkość majtek chłonnych. Zbyt ciasne będą powodować dyskomfort, zbyt luźne mogą nie spełnić swojego zadania i nie ochronią przed wyciekaniem moczu. Pamiętajmy, że skóra okolic intymnych nie powinna mieć dłuższego kontaktu z moczem ani z wilgocią – może dojść do podrażnień, otarć i stanów zapalnych. W przypadku seniorów właściwa higiena jest szczególnie ważna, ponieważ starszy organizm nie radzi sobie już tak dobrze z gojeniem ran czy przeciwdziałaniu stanom zapalnym.

Z tego względu zwróćmy też uwagę na materiał, z jakiego wykonane są majtki chłonne. Produkty TENA to gwarancja wysokiej jakości materiałów przepuszczających powietrze (to ważne, by skóra oddychała!) i niepowodujących uczuleń czy podrażnień. Warto wiedzieć, że majtki chłonne dla seniora mogą być refundowane na NFZ, co jest dużym udogodnieniem i pomocą dla osób niemogących pokryć tych wydatków z własnej kieszeni. Majtki chłonne na receptę obejmują także produkty TENA, więc przy wyborze kierujmy się głównie jakością użytych materiałów i komfortem dla seniora.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here