Problem z uzyskaniem kredytu? Oto, jak go rozwiązać

0
747

Można spotkać się z opinią, że obecnie pożyczenie pieniędzy jest bardzo łatwe i szybkie. Faktycznie, nowoczesna technologia pozwala na zaciąganie zobowiązań finansowych nawet całkowicie zdalnie, przy minimum formalności. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że każdy może otrzymać pozytywną decyzję kredytową.

Zwłaszcza, jeśli osoba ta znajduje się w trudnej sytuacji, a zobowiązanie ma opiewać na wysoką kwotę. W takich przypadkach można się spodziewać, że banki będą odrzucać wnioski o kredyt. Jest jednak pewne rozwiązanie tego problemu i przedstawimy je poniżej. Zapraszamy!

Z czego może wynikać problem z uzyskaniem kredytu?

Każdy bank jest zobowiązany do zweryfikowania sytuacji finansowej potencjalnego klienta przed udzieleniem mu kredytu. Zazwyczaj odbywa się to na dwa sposoby: poprzez analizę wniosku o kredyt i dołączonych do niego dokumentów, a także poprzez zbadanie historii kredytowej danej osoby w BIK-u. Instytucję finansową szczególnie interesuje kwestia wysokości osiąganych dochodów i posiadanych aktualnie zobowiązań finansowych, a także to, czy wnioskodawca w przeszłości spłacał swoje zobowiązania w terminie.

Trzeba pamiętać, że udzielenie jakiegokolwiek kredytu jest dla banku pewnym ryzykiem. Pojedynczy niespłacany na czas kredyt nie jest dużym zagrożeniem dla płynności finansowej przedsiębiorca, ale wiele opóźnionych należności już tak, dlatego ze względów bezpieczeństwa nie każdy może liczyć na otrzymanie wymarzonego kredytu.

Najczęściej spotykanymi przyczynami odmowy przyznania kredytu są zbyt niska zdolność kredytowa oraz negatywne wpisy w BIK-u. W takich przypadkach można mówić o tak zwanych trudnych kredytach, na temat których można dowiedzieć się więcej pod adresem https://habza.com.pl/trudne-kredyty/. Zdarza się także, że wnioski są odrzucane na przykład ze względów formalnych (takich jak błędy w numerze konta, PESEL-u i innych danych osobowych).

Najlepszy sposób na rozwiązanie problemów z kredytem

Najprostszym, najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na rozwiązanie problemów z trudnym kredytem jest zwrócenie się z prośbą o pomoc do wykwalifikowanego specjalisty. Samodzielne składanie wniosków do wielu różnych banków z nadzieją, że któryś zostanie zaakceptowany, nie jest dobrym wyjściem.

Trzeba bowiem pamiętać, że każda instytucja, sprawdzając historię danej osoby w BIK-u, może także zobaczyć, że inne banki składały niedawno zapytania w jej sprawie. Dlatego też takie działanie może przysporzyć więcej szkody niż pożytku. Pomoc eksperta będzie znacznie cenniejsza, ponieważ, dzięki swojej wiedzy, kwalifikacjom i sieci kontaktów, będzie on w stanie precyzyjnie ustalić, w jakim banku oferta jest najlepsza, a szanse na uzyskanie kredytu najwyższe.

Wiele osób ceni sobie też oszczędność czasu i energii związaną z korzystaniem z usług dobrego pośrednika kredytowego, takiego jak Habza Finanse. Dzięki temu nie trzeba samodzielnie przeszukiwać stron internetowych poszczególnych instytucji i porównywać ich ofert, a do tego nie ryzykuje się, że popełni się jakiś błąd lub coś przeoczy. Jest to więc rozwiązanie, które zdecydowanie warto rozważyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here