Kobiety karmiące muszą przestrzegać odpowiedniej diety, ponieważ ich pokarm stanowi pokarm dla dziecka. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ małe brzuszki dzieci nie tolerują tych samych pokarmów, które spożywają osoby dorosłe.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/kawa-a-karmienie-piersia/

Restrykcje

Po przebytej ciąży z pewnością jest ci tęskno za większością pokarmów i napojów, które z chęcią byś spożyła. Jednakże, jeśli jesteś mamą karmiącą naturalnie, musisz wciąż uważać na to co jesz. Twoja nieuwaga może zakończyć się kolką u maluszka lub innymi problemami zdrowotnymi.

Lekarze, jednakże sugerują, aby spożywać różne pokarmy z umiarem i nie odmawiać sobie po przebytej ciąży, przyjemności z jedzenia i picia. Na takie chwile czeka wiele mam, zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która uwielbia kawę i już tylko czekasz, kiedy będziesz mogła z powrotem się jej napić.

Kawa przy karmieniu piersią

Odrobina dawki kofeiny nie zaszkodzi ci, jeśli karmisz swoje dziecko piersią. Jednakże nie możesz spożywać jej w nadmiernych ilościach. W takim razie, zastanawiasz się pewnie, ile kaw wolno ci wypić?

Najlepiej dwie małe filiżanki naparu dziennie. Najlepiej, jeśli będzie to kawa z mlekiem, ponieważ staje się bardziej delikatna, dzięki zawartości nabiały, a także nie wpływa zbyt intensywnie na żołądek i go nie przeciąża.

Pamiętaj, że taka kawa nie może być zbyt intensywna, najlepiej by była zaparzona z maksymalnie jednej płaskiej łyżeczki.

Jaka kawa dla mamy karmiącej?

Jeśli marzysz o aromatycznej kawie, a wciąż karmisz piersią, pomyśl o kawie typu latte, w której znajduje się więcej mleka. Możesz również zrobić sobie kawę machiatto, która ma odrobinę mniej mleka, ale jego spienienie jest inne niż w latte.

Taka kawa z pewnością cię odpręży, gdy twój maluszek będzie drzemał, a ty wycieńczona będziesz szukała odrobiny relaksu w czasie jego krótkiej drzemki. Pamiętaj, aby kawa nie była zbyt intensywna! Lepiej nie mieć problemów żołądkowych oraz kolki u maluszka, prawda?

Zobacz też: http://czytamysluchajac.pl/kiedy-widzi-noworodek/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here