Aby powstała strona, potrzeba minimum 2 rzeczy: miejsca na stronę – czyli hostingu – oraz adresu strony, czyli domeny zawierającej w sobie wybraną nazwę. Dziś na szczęście mamy łatwy dostęp zarówno do wykupu hostingu, jak i rejestracji domen. Obie te usługi można wykupić u jednego usługodawcy lub u dwóch różnych – jeżeli tak będzie taniej i ogólnie korzystniej dla klienta.

Rejestracja domen internetowych to dopiero początek ich istnienia. Domenę rejestruje się bowiem najpierw na rok. Po tym okresie trzeba ważność domeny przedłużyć na kolejny rok lub kilka lat z góry. Trzeba też zwrócić uwagę na ceny rejestracji, ale i przedłużania ważności domen. Tu potrafią być spore różnice w ofertach kilku usługodawców. Wprawdzie wiele takich firm pisze, że proponują najtańsze domen, jednak każdy klient powinien sam sprawdzić, gdzie faktycznie można zarejestrować konkretną domenę w rozsądnej cenie. Oprócz samego adresu internetowego warto także zadbać o jego bezpieczne użytkowanie wykupując solidne certyfikat SSL, który będzie szyfrował połączenie między naszą stroną dzięki czemu ochronimy użytkowników naszej strony.

Wiele osób zainteresowanych założeniem strony, zadaje sobie pytanie: gdzie tanio zarejestrować domenę internetową? Tu warto zestawić oferty kilku firm. Nie trzeba równocześnie patrzeć na ceny hostingów, gdyż hosting można wykupić u innego usługodawcy, jeżeli ten będzie proponował lepszą cenę i korzystniejsze warunki w jej ramach. Najpierw jednak warto skupić się na domenie. Warto o jej brzmieniu pomyśleć już wcześniej. Wiele osób przyznaje, że to wymyślenie nazwy domeny przyniosło im najwięcej problemów. Wiele nazw jest już zajętych. Jeżeli w domenie nie będzie nazwy firmy, to często trzeba poświęcić sporo czasu, żeby domena brzmiała dobrze i była łatwa do zapamiętania.

Jeżeli ma się już kilka możliwych opcji, warto przystąpić do rejestracji. Warto zwrócić tu uwagę na tanie domeny i hosting na kru.pl. Firma jasno określa wszelkie koszta, więc klient dokładnie zna wszystkie interesujące go ceny. Rejestracja domeny przypomina zwykły zakup produktu lub usługi przez Internet. Trzeba wypełnić formularz ze swoimi danymi, założyć konto u usługodawcy – stąd będzie się zarządzać wykupionymi usługami – i zapłacić za wybrane usługi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here