Dzieci zmieniają się każdego dnia. Każdy dodatkowy centymetr jest powodem do dumy. Prawidłowy wzrost naszego dziecka, to nie tylko powód do radości dla rodzica, ale również informacja że nasza pociecha rozwija się w odpowiedni sposób.

Czemu warto mierzyć dziecko regularnie?

W momencie gdy maluch prawidłowo rośnie, mamy pewność, że jest zdrowe. Pierwsze pomiary dziecko przechodzi po swoich narodzinach, od tego właśnie momentu należy kontrolować parametry dziecka. Jeżeli pojawią się zaburzenia wzrostu malucha, może być to sygnał, że dziecko ma do czynienia z chorobą lub że dziecko nie rozwija się prawidłowo. W takiej sytuacji należy uda się do swojego pediatry.

W pierwszym roku życia dzieci najbardziej przybierają na wzroście. Kolejna taka zmiana, odbędzie dopiero w okresie dojrzewania. Aby mieć pewność, że wzrost dziecka jest prawidłowy w danym momencie, należy zmierzyć je i porównać dane z tabelą określającej normy. Zawsze lepiej wykonywać tą czynność regularnie, wtedy mamy szanse wcześniej wyłapać nieprawidłowość i zacząć działać.

Miarki wzrostu dla dzieci

Jaką miarkę wzrostu dla dziecka wybrać?

Wybierając odpowiednią miarkę dla naszej pociechy, należy zwrócić uwagę na to, żeby miarka miała czytelną podziałkę. Wtedy łatwiej będzie nam dokonać precyzyjnego pomiaru.
Ważne jest również prawidłowe przymocowanie miarki do ściany, zachować należy odpowiednią odległość od podłogi.

Na rynku dostępne są kolorowe, przedstawiające zwierzęta i postacie bajkowe miarki. Taka miarka wzrostu musi zachęcić nasze dziecko do korzystania z niej.
Miarka wzrostu jest również ciekawym dodatkiem do pokoju. Połączyć ją można w ciekawą kompozycje, jeżeli na ścianie znajdują się również naklejki ścienne.

Wybierając miarkę wzrostu starajmy się wybrać produkt wysokiej jakości, który utrzyma się na ścianie długo. Powinien być pozbawiony zapachów i szkodliwych substancji, które mogą być niebezpieczne dla dziecka. Wtedy maluch może w pełni korzystać z dodatku, jakim jest miarka do wzrostu.

Przeczytaj też: http://www.carpathians.pl/lampy-dla-dzieci-jakie-oswietlenie-wybrac/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here