Lubisz majsterkować i rozwiązywać problemy motoryzacyjne, a fizyka i technologia są dla Ciebie interesujące? Świetnie się składa, ponieważ zawód mechanika może być właśnie dla Ciebie. Mechanicy znajdują zatrudnienie wielu miejscach: pomagają oni między innymi naprawiać maszyny lub projektują nowe. Bardzo często zawód ten wybierany jest przez pasjonatów motoryzacji. Jesteście ciekawi, w jaki sposób zostać mechanikiem? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-mechanikiem-samochodowym/ 

Wybór życiowej ścieżki

Mechanikiem możemy zostać podejmując różnych wyborów życiowych. Pierwszym krokiem jest ukończenie szkoły podstawowej, a także i gimnazjum i zapisanie się do szkoły zawodowej. Obecnie istnieje jednak problem, że tak zwany technika samochodowe mogą być oddalone wiele kilometrów od miejsca zamieszkania kandydata. Niektórzy nie mają sprecyzowanych planów nastoletnim wieku i udają się do szkoły, która znajduje się w pobliżu, nie mając przy tym pomysłu na swoją dalszą ścieżkę.

Technikum samochodowe

Pozostając w temacie szkół średnich, Musimy pamiętać o tym, że istnieje dużo ciekawych perspektyw, jakie stawia przed nami i edukacja w technikum. Te, o którym będziemy dzisiaj mówić to technikum samochodowe. Z jednej strony przygotowuje ono do praktycznego wykonywania zawodu, a z drugiej daje szansę na podejście do matury i uzyskanie ogólnego wykształcenia, które będzie kluczem do drzwi na studia.

Taka szkoła jest wyborem uczniów, którzy 100% przekonani są do kariery w zawodzie mechanika i chcą mieć otwarte dwie równoległe furtki. Niemniej jednak, jeżeli technikum pozwala zdobyć fach, a jednocześnie przyzwoite doświadczenie, warto rozważyć taką drogę, kiedy jesteśmy przekonani co do zawodu technicznego, ale nie wiem jeszcze czy chcielibyśmy udać się na studia. Zawsze jednak, lepiej mieć to na uwadze, ponieważ plany w naszym życiu nogą ulec drastycznej zmianie.

Studia inżynierskie mechaniczne

Kiedy my my już o studiach, warto wspomnieć, że istnieją studia inżynierskie mechaniczne. Dla przeciętnego mechanika samochodowego nie jest to istotna informacja, jednak zdając się inżynierem, mamy szansy na znacznie większe zarobki.

Pomimo tego, wykształcenie wyższe dla czołowych polskich politechnikach posiada o wiele większą wartość, niż większość dyplomów studiów menedżerskich lub licencjackich. Nie wystarczy studiować, aby zrobić karierę w warsztacie. Najważniejsze w tym zawodzie jest doświadczenie i fach w ręku.

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/jak-wyglada-praca-mechanika/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here