Wybór mebli – na przykład do nowego mieszkania – wymaga zdecydowania się na rozwiązanie jakościowe i funkcjonalne. Gdy spełni się oba te założenia, można skupić się również na cechach takich jak preferowany styl czy kształt. Z uwagi na to, że ciężko jest jednocześnie nabyć opłacalne i wysokiej jakości umeblowanie wnętrza, wielu ludzi skłania się ku skorzystaniu z oferty znanych marek – dzięki temu wiadomo, że jakość będzie odpowiednia, a styl również się sprawdzi. Tego typu meble z zasady są też bardziej trwałe i efektowne.

Elegancki design z ziemi włoskiej

Inwestycja w stylowe meble włoskie może okazać się oczekiwanym strzałem w dziesiątkę. Wśród różnych ofert i bogatego asortymentu udostępnianego przez włoskich producentów mebli znaleźć można i nowoczesne, i te bardziej klasyczne rozwiązania. Zdecydowanie jest w czym wybierać. Po włoski design sięgają zwłaszcza wielcy miłośnicy jakości i klasyki w mieszkaniu, choć z drugiej strony nie należy łączyć mebli produkowanych w tym kraju z brakiem oryginalności i inwencji.

Wiele egzemplarzy mebli to interesujące twory wprowadzające do wnętrza powiew świeżości. Naczelnym motywem pozostaje, tak czy inaczej, elegancja wykończenia, kupując meble włoskie można więc mieć pewność, że pomieszczenia zostaną wyposażone stylowo i efektownie.

cenne meble

Niskie ceny przy włoskiej jakości? Czy to możliwe?

Kupując meble jakiejkolwiek znanej marki, liczyć się trzeba niestety z ich wysoką ceną. Oczywiście rekompensatą za duży wydatek jest wysoka jakość, więc takie meble wymienia się dopiero wtedy, gdy się znudzą (nie z powodu uszkodzeń itd.). Dysponując odpowiednio dużą kwotą, można zainwestować ją w takie meble i przez wiele lat cieszyć się eleganckim wyposażeniem wnętrz. Dobra decyzja co do uniwersalności kupionych elementów pozwoli je dowolnie zestawiać, mieszać, zyskując coraz to inny efekt.

Innym „sposobem” pozwalającym na uzyskanie oszczędności jest poszukanie mebli włoskich z drugiej ręki – będą to najprawdopodobniej te, które znudziły się pierwszemu właścicielowi. Przeważnie ich cena jest przynajmniej trochę niższa niż przy pierwokupie, a jeśli były dłużej używane i wymagają oczyszczenia, będzie jeszcze niższa.

Źródła opłacalnych cen

Czasami producent sam organizuje wyprzedaż, robiąc z tego formę promocji czy też pozbywając się mniej udanych – czy też mniej popularnych – kolekcji. Zwykle na wyprzedaży obniżki są procentowe i wymagają czy to zdecydowania się na konkretny mebel, czy też zakupu całego zestawu i wtedy jest taniej niż przy kupowaniu poszczególnych elementów po kolei.

Jeśli interesujące kogoś meble nie są najnowsze, nierzadko można je znaleźć w różnych sklepach czy na targach, u sprzedawców oferujących rzeczy używane, antyki itd. Przeważnie ich stan jest zadowalający, ale nawet w przypadku staroci, zniszczonych rzeczy można nierzadko pokusić się o renowację – mebel wymagający dużego nakładu pracy nie kosztuje wiele, a po odrobinie zadbania może zamienić się w piękny, klasyczny egzemplarz.

włochy wenecja

Specyfika mebli włoskich

Z typowym dla mebli włoskich stylem kojarzy się pozorna prostota, połysk oraz zdecydowane, raczej ciemne kolory (choć producenci nie unikają także bieli, która dobrze zastosowana potrafi wyglądać naprawdę elegancko). Dominujący rys klasyczny sprawia, że meble wydają się ciężkie i stabilne, a przy tym dość smukłe. Ich dekoracyjność uzyskiwana jest przez sporadyczne ozdoby oraz wspomniany już połysk. Zachowane bywa naturalne piękno drewna, w szczególności jego lubianych i drogich gatunków.

Niektórzy posiadacze włoskich mebli z przyjemnością wspominają swoje wrażenia związane z towarzyszącym zakupowi zapachem. Niby nie jest on niczym szczególnym, ale u wrażliwych osób stanowi dodatkowy czynnik przemawiający za słusznością wyboru akurat tych mebli. Rozwiązania od włoskich producentów mogą sprawdzić się w każdym mieszkaniu, rozsądniej jednak będzie podyktować ich wybór względami praktycznymi, a nie kaprysem, i wkomponować je w przyjęty styl. Wtedy będą mogły zalśnić pełnym blaskiem i nie zostaną stłamszone przez mnogość niekojarzących się dodatków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here