Dom, jako forma bezpiecznej przystani, każdemu kojarzy się ze spokojem, ciszą i przytulną atmosferą. Jest miejscem, gdzie możemy w pełni delektować się sobą i swoim prawdziwym „Ja”, nie musimy dłużej nosić różnorakich masek, udając kogoś, kim zupełnie nie jesteśmy – to azyl, w którym czujemy się komfortowo, niezależnie od okoliczności zewnętrznych, czyhających na nas, poza przytulnymi ścianami domowego sanktuarium.

Podczas meblowania naszego gniazdka, każde pomieszczenie musi czuć się dopieszczone, stworzone z solidnych oraz jakościowych produktów, mających przetrwać lata, służąc nam pod względem praktycznym, ale i wizualnym. Od tego zależy, czy po przekroczeniu progu domu, poczujemy spokój spływający na nas, wynikający z dobrze dopasowanych materiałów, kolorów oraz faktur, użytych do urządzenia lokum.

Znalezienie idealnej równowagi pomiędzy estetyką a pragmatyzmem wymaga wiele wysiłku, doświadczenia oraz poświęconego czasu. Warto inspirować się zdjęciami w magazynach wnętrzarskich, poszukiwać natchnienia w Internecie czy słuchać uważnie znajomych, którzy dopiero, co skończyli urządzać własne mieszkanie.

Dobór mebli nigdy nie jest łatwy

Wpływa na to wiele czynników, pierwszym i podstawowym jest ilość ewentualnych użytkowników, a co za tym idzie, próba pogodzenia odmiennych gustów, preferencji i upodobań. W sytuacji, gdy do głosu dochodzą całkowicie odmienne charaktery, meblowanie mieszkania może doprowadzić do wielu nieprzespanych nocy, kłótni i niepotrzebnych waśni.

skórzane fotele

Jest niewiele par, które przeszły przez ten etap „bezboleśnie”, nierzadko wynajmując dekoratora wnętrz, swoistego mediatora, starającego się znaleźć złoty środek i pogodzić zwaśnione strony. Jednakże, co w sytuacji, gdy nie każdego stać na wsparcie profesjonalisty i musi radzić sobie sam? Warto pamiętać, że w prawie każdym większym sklepie meblarskim, możemy liczyć na pomoc konsultanta lub sprzedawcy, znającego swój fach oraz oferowane produkty.

W poszukiwaniu perfekcyjnego rozwiązania, które usatysfakcjonuje wymagające pary, rodziny z małymi dziećmi czy nowoczesnych singli, idealnym wyjściem są meble skórzane. Dlaczego?

Po pierwsze, są niezwykle ponadczasowe i piękne – ciężko przebić ich styl oraz klasę, jaką wnoszą do mieszkania. Po drugie, w kontekście małych dzieci, meble ze skóry cechują się wysoką odpornością na ścieranie, ciecze i inne czynniki zewnętrzne, które mogą szybko zniszczyć meble tapicerowane – dzieci mają przebogatą wyobraźnię i uwielbiają eksperymentować. Zaspokoją również gusta każdego wymagającego singla – są nieprzeciętnie wygodne, nadają pomieszczeniu wysublimowany charakter oraz nieco pikanterii.

Meble skórzane są nie tylko piękne, ale również praktyczne

Komplety wypoczynkowe z tego materiału można wkomponować w niemalże każdy rodzaj przestrzeni – czy to w surowy styl futurystycznego loftu, ciepło i przytulność wiejskiej posiadłości, a nawet awangardowy styl podmiejskiej villi. Mogą być ekstrawaganckim elementem wystroju, skupiającym wzrok domowników i ich gości, lub stanowić nieśmiały dodatek, element rozdzielający dużą przestrzeń na mniejsze pomieszczenia, np. minikącik czytelniczy w salonie.

zestaw meblowy

Chociaż potrafią być onieśmielające, ze względu na surowość materiału, i wiele osób boi się wykorzystywać je do wystroju pomieszczeń, to ich finalny wybór, wynagradza wszelkie obawy w dwójnasób: estetycznie oraz praktycznie.

Podczas urządzania wnętrz, warto być odważnym, jednocześnie robiąc to w zgodzie z samym sobą, czerpiąc pomysły z otaczającego świata. Nie zawsze uda nam się dobrać wszystko idealnie, czekają nas pomyłki, głupie wpadki i wiele trudnych decyzji do podjęcia- niekiedy, wydawałoby się, trywialnych, ale każde działanie ma realny wpływ na nasze samopoczucie i w pewien sposób formuje naszą przyszłość.

Od przestrzeni, w której żyjemy, zależy jak się relaksujemy, jak odgradzamy się od codziennych niepokoi, jak odnajdujemy właściwą perspektywę i pozostawiamy wszelkie obawy za drzwiami. I finalnie, to my jesteśmy kowalami własnego losu, ale czy nie byłoby miło, wrócić w bezpieczne granice naszego azylu, spojrzeć na wygodne i zapraszające meble skórzane, a zatopiwszy się w nich, zapomnieć o szarej codzienności?

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMeble antyczne
Następny artykułMeble dębowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here