Prawidłowy wystrój wnętrza nadaje pomieszczeniu szczególnego uroku. Chyba każdy z nas chciałby przebywać w mieszkaniu, czy też domu, który jest przytulny i pięknie urządzony. Jednak w dzisiejszych czasach koszt wystroju, pięknej podłogi, ładnych ścian oraz mebli jest bardzo wysoki. Nie trzeba od razu korzystać z usług projektanta wnętrz, aby nasze pomieszczenie stało się wspaniałe i abyśmy dobrze się w nim czuli. Załóżmy zatem, że nasze mieszkanie jest już nieco starodawne, zniszczone, a meble zaczynają nam się rozpadać.

Należy wówczas pomyśleć o remoncie

Należy oczywiście rozpocząć od znalezienia odpowiedniej ekipy budowlanej i pamiętać, że obecnie terminy oczekiwania na fachowców sięgają nawet kilku miesięcy. Musimy zatem zaplanować wszystko bardzo dobrze i w odpowiedni sposób. Planując odpowiednio unikniemy niepotrzebnych kłopotów. Zatem na początku proponowałbym kupić wszystkie niezbędne materiały, nie będziemy przecież wybierać paneli, płytek i farby do malowania, gdy budowlańcy zaczną działać.

biurko

Kolorystyka pomieszczenia musi być idealnie dobrana, zresztą w dzisiejszych czasach, jeśli tylko wszystko zlecimy firmie budowlanej, to z pewnością spełni nasze oczekiwania. Warto jest także wcześniej wybrać jakieś meble designerskie. Jak wiadomo, spełniają one rolę nie tylko praktyczną, ale przede wszystkim estetyczną. Mimo wysokiej ceny proponuję poszukać firmy zajmującej się montowaniem mebli na wymiar. Są one wysokiej jakości, idealnie wkomponują się w nasze pomieszczenie, jednak terminy realizacji są również bardzo długie.

Meble designerskie bez najmniejszego problemu znajdziecie także w sklepach, ale trzeba pamiętać, że ktoś po dostarczeniu będzie musiał je złożyć, a zadanie tego typu nie należy do łatwych. Możliwe jest oczywiście zlecenie składania mebli jakiejś firmie, ale i w tym przypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość. Każdy kto obecnie przerabiał temat remontu doskonale zna zagadnienie braku rąk do pracy w branży budowlanej.

Pozwólcie, że opiszę swój remont, jego koszt, czas realizacji i moją opinię. Otóż kilka miesięcy temu postanowiłem wyremontować swoje trzypokojowe mieszkanie. Jego powierzchnia użytkowa to 70 metrów kwadratowych. Mieszkam w domu z dużej płyty i w dodatku bez windy. Moje mieszkanko znajduje się na czwartym piętrze. Wiedziałem, że remont na pewno przedłuży się że względu na jego lokalizację, ponieważ najpierw trzeba będzie wyrzucić gruz i odpady, a następnie przystąpić do wnoszenia nowych rzeczy na górę po schodach.

Wiedziałem również, że ekipa zażąda za taką pracę dużo więcej pieniędzy. Jak nie wszyscy wiedzą, remont należy liczyć dubeltowo w porównaniu z urządzeniem mieszkania w stanie deweloperskim. Szukając w internecie firmy szybko znalazłem bardzo dużo ofert. Postanowiłem zadzwonić do dziesięciu najbliższych. Za każdym razem słyszałem, że najwcześniej za dwa miesiące mogą podjąć się realizacji. W końcu wybrałem coś odpowiedniego dla siebie.

meble do kuchni

Przyszedł pan na wycenę, wszystko dokładnie wymierzył i pozostała kwestia ceny. Za samą pracę wyszło ponad 50 tysięcy, ale przedsiębiorca zapewnił, że prace potrwają góra siedem tygodni. Mam niewielkie doświadczenie w tej kwestii i uznałem taką ofertę za bardzo atrakcyjną. Szybko podpisaliśmy umowę, a ekipa miała zjawić się dokładnie za osiem tygodni. Tak też się stało. Codziennie do pracy przychodziło dwóch lub trzech panów. Firma wyrobiła się w terminie, ale niestety koszty wzrosły o 10 tysięcy.

Byłem jednak bardzo z nich zadowolony i z największą przyjemnością zapłaciłem trochę więcej. Łazienką była piękna, \kuchnia również, pozostało zatem pomyśleć o meblach. To znaczy pomyślałem o nich na początku remontu. Zamówiłem meble na wymiar i już tydzień po remoncie firma meblowa przystąpiła do realizacji zamówienia.

Tak jak w przypadku budowlańców, również byłem bardzo zadowolony. Meble były takie jak sobie wymarzyłem. Koszt inwestycji wyniósł 145 tysięcy złotych, czyli nieco ponad 2 tysiące za metr kwadratowy. Ogólnie mówiąc remont nie należy do tanich rzeczy, ale warto go zrobić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMeble dębowe
Następny artykułMeble industrialne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here