Wielozadaniowe szlifierki kątowe to jedne z najbardziej popularnych elektronarzędzi, nic w tym dziwnego, łączą w sobie funkcjonalność, wygodę użytkowania oraz dokładność wykonywanej pracy. Urządzenia takie są wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów, jak i przez amatorów podczas domowych remontów lub napraw. Ponieważ rynek obfituje w liczne modele, rodzaje oraz typy szlifierek, niełatwo jest się zdecydować na konkretny egzemplarz. Planując zakup, warto jednak wziąć pod uwagę kilka najistotniejszych parametrów.

Główny obszar działania

Wybrana szlifierka kątowa powinna być dopasowana do naszych potrzeb, nie warto kupować urządzenia o ogromnej mocy, gdy planujemy używać jej tylko do przycinania desek na boazerię. Do domowych zastosowań wystarczy któryś z podstawowych modeli firmy Bosch, Makita czy też innego renomowanego producenta. W atrakcyjnych cenach oferuje je sklep remontowo-budowlany Bricoman działający na terenie całego kraju oraz oferujący sprzedaż poprzez Internet: https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/szlifierki-i-polerki/szlifierki-katowe

Modele te mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny, moc na poziomie pozwalającym przeprowadzić większość domowych napraw, a akcesoria do nich są ogólnie dostępne, np. tarcze do drewna, czy do cięcia metalu. Bardziej wymagający klienci mogą nabyć specjalne stojaki, dzięki, którym każde zaplanowane cięcie wykonane zostanie wzorowo. Dla profesjonalistów natomiast producenci mają przygotowane narzędzia o dużej mocy oraz wielu udogodnieniach w codziennej pracy.

Kabel czy bateria

Kolejna ważna kwestia to rodzaj zasilania, jaki ma dana szlifierka kątowa. Mamy tutaj do wyboru dwie opcje, zasilanie sieciowe za pomocą przewodu, lub urządzenia z wymienną baterią litowo-jonową. To drugie rozwiązanie jest wygodne podczas pracy w ogrodzie lub w miejscu, gdzie dostęp do sieci miejskiej jest ograniczony lub utrudniony. Natomiast jeżeli w większości przypadków nasz nowy sprzęt będzie używany w domu, możemy śmiało zaopatrzyć się w model o zasilaniu sieciowym. Gdy pracujemy z narzędziem podpiętym do sieci, należy uważać na możliwość nagłego wyrwania kabla z gniazdka, ale długości stosowanych kabli przeważnie zapewniają dużą swobodę ruchu i komfortową pracę. W przypadku urządzeń zasilanych akumulatorami musimy jeszcze pamiętać o ładowarce oraz naładowaniu baterii przed rozpoczęciem pracy. W przeciwnym wypadku może czekać nas niemiła niespodzianka, np. w trackie cięcia glazury lub szorowania rdzy.

Bez względu jednak na to, na jaki model się zdecydujemy, ułatwi on nam pracę i pozwoli wykonać często nużące czynności sprawnie, szybko i dokładnie.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here