Jak uchronić się przed kradzieżą na kartach płatniczych?

0
1682

Wszystko co obecnie posiadamy często znajduje się gdzieś w chmurze lub elektronicznie. Pieniądze, które mamy, często nawet ich nie dotykamy i nie widzimy ile ich naprawdę jest. Są na naszych kontach bankowych. Nie wywołujemy zdjęć, ponieważ są umieszczane w chmurze i rzadko przeglądane. Jednak żyjąc w tak bardzo cyfrowym świecie możemy natknąć się na wiele pułapek. Jedną z nich są kradzieże, dlatego aby temu zapobiec bardzo przyda się nam etui na karty.

Etui na karty – co to jest?

Etui na karty wykonane w technologii RFID pozwala na ochronę naszych kart przed złodziejami. Pytacie w jaki sposób można ukraść coś z karty w portfelu? Otóż bardzo prosto! Wystarczy po prostu użyć płatności zbliżeniowej. To ostatnio bardzo powszechna kradzież, dlatego bardzo polecamy etui na karty. Dzięki zastosowanej technologii, nasze karty w portfelu są całkowicie bezpieczne. Pytanie czy można włożyć karty do portfela, jeśli znajdują się w etui? Oczywiście! Takie etui na karty jest specjalnie wykonane oraz dopasowane do przegródek w portfelach. Dzięki temu nie musimy nosić ich osobno, tylko w miejscu, w którym będą bezpieczne.

Co jeszcze można zrobić?

Nie trzymaj ogromnej ilości gotówki na koncie. Pamiętaj o kontach oszczędnościowych, aby nie trzymać wszystkiego na głównym koncie. Dzięki temu możesz zminimalizować ryzyko kradzieży dużej ilości pieniędzy. Jeśli nosisz przy sobie wiele kart kredytowych czy debetowych, to zabezpiecz je dzięki etui na karty. Nie noś również sporej ilości gotówki, ponieważ to również jest sygnał dla złodzieja, że posiadasz pieniądze. Nie zapisuj wszędzie swoich haseł! Ważne również, aby Twoje hasła nie były takie same w każdym miejscu. Częsta zmiana haseł może również pomóc! Hakerom jest wtedy ciężej odgadnąć i zhakować Twoje konto. Etui na karty bardzo pomaga w codziennym życiu. Wychodząc na ulicę nie musisz się martwić, że za chwilę możesz zostać bez środków do życia. Stojąc w metrze nie będziesz się zastanawiać czy dana osoba stoi obok Ciebie tak blisko, bo chce pozbawić Cię pieniędzy, czy to po prostu tłok.

Etui na karty może pozwolić Ci żyć normalnie, bez obaw o kradzież

Etui na karty jest bardzo przydatne, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy to wszystko dzieje się online. Mamy płatności kartą, płatności BLIKiem czy nawet przelewy na telefon. Przez to, że wszystko dzieje się w wirtualnym świecie, należy pamiętać również o bezpieczeństwie. W sieci czają się różne osoby, które posiadają niezwykłe umiejętności. Dobrze jest również edukować dzieci jak czuć się bezpiecznie na ulicy mając przy sobie jakiekolwiek pieniądze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here