Wynajem mieszkania ze zwierzętami w dzisiejszych czasach wydaje się być bardzo powszechny. W praktyce okazuje się, że wcale nie jest to prosta sprawa. To, że jest to niełatwe, nie oznacza tego, że jest to niemożliwe. Oczywiście łatwiejsze będzie jednak znalezienie mieszkania, kiedy nie posiada się w nim  psiaka czy kociaka. Musimy jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych w tej sprawie kwestii. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/wynajem-mieszkania-ze-zwierzetami/

Wynajem mieszkania ze zwierzętami

Czy jesteśmy w stanie znaleźć takie mieszkanie, w którym nie tylko my będziemy czuli się jak w niebie, ale również nasz pupil. Czy jesteśmy w stanie znaleźć dobrego i uczciwego właściciela, który zgodzi się na pobyt w wynajmowanym mieszkaniu naszego pupila? Oczywiście, jest to jak najbardziej możliwe, jednak  musimy mieć świadomość, że będzie nas to kosztować wiele trudu, nerwów i telefonów. Jak znaleźć takie mieszkanie?

Jak rozmawiać z właścicielem mieszkania o zwierzętach?

Nie ma w tym żadnej filozofii po po prostu zadzwońcie. Wydaje się to bardzo proste, ale pozoru ta bardzo prosta sprawa, już po dwóch, trzech  czy pięciu telefonach może okazać się prosta jedynie „z pozoru”. Każdy bowiem, kto ma w domu zwierzaka i wynajmuje mieszkanie, z pewnością będzie wiedział o co chodzi. Na początku jest ładnie, dzwonimy, właściciel odbiera, my pytamy o dostępność i aktualność oferty, on zatwierdza, my pytamy o zwierzęta, on się rozłącza lub odmawia. Nie poddawajmy się w takich chwilach. Po kilku czy kilkunastu telefonach z pewnością uda nam się coś znaleźć.

Dlaczego właściciele nie chcą zgodzić się na wynajem mieszkania ze zwierzętami?

Zależy od tego między innymi: 

  • Ilość zwierząt – bardzo dużo zależy od liczebności naszego stada oraz jego rozmiarów. Z jednym malutkim pieskiem kłopot będzie zdecydowanie mniejszy niż z trzeba większymi lub średnimi pupilami. Bardzo podobnie jest z kotami, jeden dorosły to pikuś, ale kilka w różnym wieku to już większa przeszkoda.
  • Im wyższy standard mieszkanie, tym większa szansa na  odmowę. Z jednej strony ma to sens, ponieważ właściciele są ostrożni i chcą uniknąć zniszczeń, które nasze pupile mogą wyrządzić w mieszkaniu.

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/kwiaty-w-ogrodzie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here