Jest piękne, letnie popołudnie. Świeci słońce. Delikatnie wieje wietrzyk. Ptaki śpiewają. Pies pochrapuje na trawniku. Na tarasie stoi pyszna kawa, a ty siedzisz wygodnie w fotelu i obserwujesz dziecko bawiące się w piaskownicy. Kto z nas nie marzy o takim dniu? Kto z nas nie marzy o pięknym domu z tarasem, na którym, w to leniwe popołudnie siedzi popijając kawę? Dla jednych jest to bardziej realne marzenie dla innych odległe, ale jednak ciągle gdzieś tam krążące z tyłu głowy.

Po jakimś czasie jednak marzenie zaczyna się krystalizować

Zaczynamy realnie o nim myśleć. Marzenie przechodzi w cel. By tak mogło się stać musimy je urealnić. Faza planów jest realnym spojrzeniem na swoje możliwości i jest to moment, kiedy zaczynamy decydować, planować i mierzyć się z kosztami. Tutaj nie ma już miejsca na mrzonki. Jest to moment na realne oszacowanie swoich sił i zdolności finansowych.

Pierwszym pytaniem, które się pojawia jest: jaki to ma być dom. Obserwując ostatnie lata w budownictwie możemy zauważyć, że coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się tanie domy szkieletowe. Dlaczego?
Przede wszystkim dlatego, że koszty ich budowy są stosunkowo niewielkie. Domy powstają na bazie lekkiego, drewnianego szkieletu i w większości zbudowane są przy pomocy elementów prefabrykowanych.

Użycie prefabrykatów pozwala na budowę o każdej porze roku. Złe warunki atmosferyczne nie są w stanie przerwać ani spowolnić procesu budowy. Co pozwala na znaczne skrócenie czasu budowy, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów budowy. Decydując się na budowę domu ze specjalistyczną firmą budowlaną jesteśmy w stanie czas budowy skrócić do 3 miesięcy.

tanie domy szkieletowe

Budynki, przy swych niewielkich kosztach mogą poszczycić się solidnym wykonaniem, które zapewnia dużą żywotność (szacuje się, że ich okres życia to nawet 100 lat).
Dlaczego budynki są tak trwałe? Budowane są na bazie drewnianej konstrukcji, która jest oparta na lekkim szkielecie. Jednocześnie do budowy wykorzystywane jest specjalnie osuszane drewno (najczęściej sosnowe), które nie ma pęknięć i chorych sęków. Drewno jest specjalnie impregnowane, co pozwala uchronić je przed ich największymi wrogami, czyli wilgocią i szkodnikami.

Tak zabezpieczone drewno jest wytrzymałe i trwałe

Tak przygotowana konstrukcja ocieplana jest wełną mineralną, która również jest stosunkowo niedroga, a jest w stanie dać duży współczynnik ciepła. I tu mamy kolejną cechę poszukiwaną przez kupujących, czyli energooszczędność. Musimy pamiętać, że wybudowanie domu jest jednym z kosztów, kolejnym, dużo większym, z którym będziemy zmagać się przez wiele lat, jest koszt utrzymania domu.

Koszty ogrzania oraz ochłodzenia domu są jednymi z najwyższych w eksploatacji nieruchomości. Biorąc to pod wagę klienci dochodzą do wniosku, że inwestycja w lepsze, ale droższe materiały jest lepszym rozwiązaniem niż zaoszczędzenie na budowie, a następnie borykanie się przez wiele lat z wysokimi kosztami utrzymania budynku, bądź przeróbkami lub modernizacją po kilku latach.

Domy szkieletowe posiadają jeszcze jedną cechę, która jest bardzo dużym udogodnieniem dla klientów. Dzięki swojej konstrukcji oraz materiałom, z których są zbudowane są bardzo łatwe w przebudowie i rozbudowie. Dom budujemy na wiele lat. Nasza sytuacje życiowa się zmienia, rodzina się powiększa i musimy zmierzyć się z problemem braku miejsca. Dzięki konstrukcji domu jego rozbudowa nie nastręcza dużych problemów.

dom

Powiększenie rodziny nie musi być bodźcem do sprzedaży jednej nieruchomości by kupić kolejną, która zaspokoi nasze potrzeby mieszkaniowe. Wystarczy przebudowa. Na pewno jest to rozwiązanie wygodniejsze, tańsze i mniej rewolucyjne dla całej rodziny.
Tanie domy szkieletowe mają jeszcze jedną zaletę. I tu przyjrzymy się estetyce. Mimo, iż domy te oparte są na tej samej technologii rynek projektów jest bardzo dobrze rozwinięty.

Przyglądając się ofercie na pewno każdy jest w stanie wybrać dom, który spełni jego oczekiwania. Domy mają różne style architektoniczne oraz metraże, Dodatkowo okładziny, którymi okryty jest dom są bardzo różne; dom może wyglądać jak murowany, można przykryć go tynkiem, deskami elewacyjnymi czy płytkami klinkierowymi.

Myślę, że wszystkie te argumenty, które pojawiły się tutaj przekonują do zastanowienia się nad możliwościami, jakie dają tanie domy szkieletowe. Warto przyjrzeć się tej ofercie dokładniej i przeanalizować ją pod kątem swoich potrzeb, a na pewno będziemy w stanie wybrać coś, co spełni nasze oczekiwania, a marzenia zamieni na cel do realizacji z konkretnym terminem odbioru domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here