Wiele osób zastanawia się w jaki sposób upamiętnić ważne wydarzenia z życia lub co podarować bliskiej osobie z okazji rocznicy ślubu lub urodzin. Tego rodzaju wydarzenia wymagają nie tylko wyjątkowej oprawy, ale także wskazane byłoby, gdyby prezent z tej okazji pozostał na długo w pamięci obdarowanej osoby, a także kojarzył się z darczyńcą. Jednym z pomysłów może być własnoręcznie wykonany prezent w postaci albumu lub kartki okolicznościowej techniką scrapbookingu.

Czym jest scrapbooking?

Scrapbooking (https://www.creativehobby.pl/pol_m_scrapbooking-172.html) to nic innego jak technika zdobienia różnego rodzaju albumów, kartek okolicznościowych czy pamiątek za pomocą wszelkiej maści materiałów biurowych. Świętnie się sprawdza w przypadku chęci podarowania bliskiej osobie niepowtarzalnego prezentu, który swoją treścią ma nawiązywać do konkretnego wydarzenia z życia np. z okazji ukończenia studiów czy zawarciu związku małżeńskiego. Scrapbooking pozwala opowiedzieć dowolną historię, a jej forma jest w pełni dowolna i zależy wyłącznie od pomysłowości twórcy.

Materiały przydatne w scrapbookingu?

W scrapbookingu zastosowanie znajdują przede wszystkim wszelkiej maści różnokolorowe kartki papieru, wstążki, wycinki z gazet, taśmy, naklejki czy emblematy, a nawet brokat. W Internecie, a także w dobrze wyposażonych sklepach papierniczych często znajdziemy specjalnie dedykowane działy dla tego hobby, gdzie kupimy wszelkie niezbędne akcesoria. Jednak przed rozpoczęciem przygody ze scrapbookingiem warto sprawdzić zawartość domowych szuflad, bo może to właśnie w nich będzie można odnaleźć większość niezbędnych akcesoriów.

Jeżeli scrapbooking okaże się na tyle interesujący, że stanie się on nie tylko kreatywnym sposobem spędzania wolnego czasu, ale być może nawet metodą zarabiania pieniędzy, wtedy konieczna będzie inwestycja w bardziej profesjonalne dodatki. Na rynku są dostępne różnego rodzaju pianki, lak w różnych kolorach, stemple, a także materiały podstawowe takie jak koperty i albumy, które będą stanowić bazę dla opowiadanych historii. Z narzędzi szczególnie przydatny będzie dziurkacz, klej na gorąco, gilotyna czy ploter.

Gdzie szukać inspiracji

Rosnąca popularność scrapbookingu sprawia, że coraz więcej pasjonatów tego hobby dzieli się swoimi pracami w mediach społecznościowych czy blogach. To tam można znaleźć inspiracje oraz zapoznać się z pracami innych osób. Platformy te, to też miejsce wymiany doświadczeń i dyskusji na temat poszczególnych prac, dzięki czemu osoby w nich zrzeszone mogą rozwijać swoje umiejętności w zakresie ozdobnego dekorowania albumów czy kartek okolicznościowych oraz sprzedawać swoje prace.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here