Wybranie odpowiedniej kamery do monitoringu nie jest prostą sprawą. Na rynku jest naprawdę bardzo wiele produktów wśród, których można znaleźć produkty, które w pełni spełnią swoje zadanie. Oczywiście kamera powinna być wybrana do konkretnych zastosowań oraz specyfiki konkretnego pomieszczenia, w którym mają być zastosowane.

Monitoring IP czy też AHD

Najważniejszym wyborem jeśli chodzi o monitoring Oława jest technologia. Do wyboru obecnie mamy urządzenia sieciowe oraz analogowe. Obecnie kamery IP używają technologii PoE, co umożliwia zasilanie kamer za pomocą kabla sieciowego. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Dodatkową zaletą kamer opartych o rozwiązania IP jest możliwość zdalnego zarządzania, konfigurowania oraz monitorowania urządzeń online. Dzięki pojawieniu się technologi AHD kamery przemysłowe znacznie zyskały na jakości oraz możliwości pracy. Obecnie kamery przemysłowe mogą generować obraz w rozdzielczości FULL HD oraz transmitować obraz na odległość 500 metrów. Kolejną zaletą tego rodzaju rozwiązań jest fakt, że znacznie zmniejszyła się ilość zakłóceń oraz szumów.

Infrastruktura sieci

Bardzo istotną kwestią jeśli chodzi o monitoring Oława jest przepustowość struktury sieciowej. Jest to bardzo istotne jeśli chodzi o jakość obraz, ciągłość pracy czy też prędkość przesyłu informacji. W związku z tym zanim zainstaluje się monitoring Oława trzeba zadbać o modernizację sieci. Elementami, które są najważniejsze jeśli chodzi o infrastrukturę sieciową są:

– przepustowość – to właśnie ta cecha pozwala na uzyskanie bardzo dobrego obrazu i zależy od metody oraz współczynnika kompresji obrazu, jego jakości oraz właśnie szybkości sieci komputerowej.

– pamięć masowa – jeśli chce się magazynować nagrania z kamer trzeba zadbać o odpowiednią pamięć masową

– nadmiarowość – zawsze trzeba mieć odpowiedni zapas zarówno jeśli chodzi o urządzenia magazynujące jak również o prędkość sieci.

– skalowalność systemu – o ile w danym momencie monitoring Oława ma konkretną ilość kamer i punktów monitoringu to zawsze trzeba nastawiać się na konieczność jego rozbudowania. Dlatego też infrastruktura sieci powinna na to pozwalać.

Kamera – monitoring

Odpowiednia kamera do monitoringu jest bardzo potrzebna i dlatego też trzeba wybrać odpowiednie rozwiązanie. Istnieje kilka bardzo istotnych cech, na które należy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model kamery. Przede wszystkim kamery trzeba dostosować do budynku i warunków pracy, jednak to nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

– ogniskowa obiektywu oraz przetwornik obrazu – od tego zależy kąt widzenia kamery oraz pobór mocy czy też przetwornik CMOS.

– rozdzielczość obrazu – ma to bezpośredni wpływ na jakość obrazu. Bardzo ważne, aby obecnie monitoring Oława pozwalał na uzyskanie obrazku w rozdzielczości co najmniej HD. Kamery o rozdzielczości FHD są już bardzo dobre.

– kompresja danych – obecnie najczęściej najbardziej stosowanymi kodekami są H.264 oraz H.265.

Innymi ważnymi elementami są obudowa, funkcje dodatkowe oraz to w jaki sposób można zarządzać kamerą w sposób zdalny. Odpowiedni wybór kamery jest bardzo ważny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here