Styl angielski to klasyczne rozwiązania, które mają na celu wprowadzenie do kuchni więcej przejrzystości oraz światła. Tworząc kuchnie w stylu angielskim nie można zapominać o tym, że muszą w niej dominować kolory jasne jak biały, écru czy kość słoniowa. To warunek konieczny żeby taka kuchnia prezentował się idealnie i żeby wszystko w niej do siebie pasowało i ze sobą współgrało. Wybieramy do wnętrza kuchni tylko drewniane stylizowane meble. Im więcej będzie schowków, przeszkleń i ażurowych elementów tym całość będzie się prezentowała jeszcze lepiej i jeszcze bardziej stylowo.

Na frontach szafek muszą się znaleźć gzymsy i piękne listewki, bo tylko wtedy można mówić, że są to meble typowo w stylu angielskim. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów można zamontować mosiężne gałki w starym stylu pasujące idealnie do całości.  Meble powinny być wykonane z jasnego drewna jak brzoza czy buk. Wtedy będą estetyczne i jednocześnie bardzo trwałe. Różne modele mebli można zamawiać na wymiar, dlatego z dopasowaniem ich do naszego wnętrza nie będzie żadnych problemów.

Jeśli w kuchni jest miejsce na okap to warto się na nim skupić i ładnie go ozdobić również w stylu angielskim.  Mówiąc o angielskich kuchniach mówimy o większej powierzchni gdzie będzie miejsce na dużą wyspę. To tutaj można będzie przygotowywać posiłki, ale również można tę przestrzeń wykorzystać do zjadania posiłków czy jako barek. Wyspa jest bardzo funkcjonalna, dlatego pasuje bardzo dobrze do każdej większej kuchni.

Oświetlenie w kuchni

W każdym pomieszczeniu ogromną rolę odgrywa oświetlenie i tutaj będzie bardzo podobnie. Takie kuchnie angielskie wymagają od nas zastosowania wielu elementów świetlnych, ale z zachowaniem stylu pasującego do całości. Oznacza to, że warto wybrać lampy mosiężne jak i drewniane z kloszami z mlecznego szkła. Kilka punków świetlnych jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ lepiej widoczne będą wszystkie elementy, które są tak charakterystyczne dla kuchni angielskiej i które nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Elegancja i szyk

Tak można scharakteryzować wnętrze, jakie tworzą kuchnie angielske. Pamiętajmy jednak, że nie chodzi tutaj jedynie o dopasowanie tych wszystkich elementów, ale przede wszystkim chodzi o to żeby można było stworzyć przytulne, przyjazne, można powiedzieć sielskie wnętrze. Wtedy osoby przebywające w nim będą czuły się komfortowo i kuchnia będzie miejscem wielu spotkań rodzinnych. Nie można zapominać o tym, że bardzo istotne są tkaniny znajdujące się we wnętrzu kuchni. Trzeba skupić się na wybraniu zasłonek oraz firanek z odpowiednio dobranym motywem pasującym do całości.

Może to być motyw w szkodą kratę, ale również drobne różane wzorki. To kuchni typowo kobieca, dlatego trzeba ją urządzać właśnie w takim stylu, a całość będzie się prezentowała wyśmienicie. Mając możliwość zamontowania stropowych belek na suficie warto z tego skorzystać, bo wtedy jeszcze łatwiej będzie można stworzyć wiejski klimat.

Ciekawostką jest to, że można łączyć ten styl retro z nowoczesnością, czyli ze wszystkimi udogodnieniami, jakie powinny się znaleźć w kuchni. Można wybierać piekarniki czy kuchenki w stylu retro, które mają nowoczesne rozwiązania, ale wyglądem przypominają te sprzed wielu lat. Producenci dbają o to żeby spełniać w ten sposób wymagania tych klientów kochających angielski styl kuchni.

Idealne dopasowanie elementów

Dopasowanie wszystkich elementów jest bardzo ważne i trzeba będzie to robić bardzo ostrożnie. Tylko w ten sposób nie wprowadzimy do swojej kuchni czegoś, co ma się nijak do całości. Czasami trzeba próbować różnych rozwiązań, żeby wreszcie utrafić na to spełniające nasze wszystkie oczekiwania. Klimatyczne angielskie wnętrze to ciepło i to coś, co nas tam będzie przyciągało.

Można w takiej kuchni spędzać całe dnie i nigdy się to nam nie znudzi. Ten styl pasuje nie tylko do starszych domów, ale również do tych nowych. Jest bardzo oryginalny i niezastąpiony. W takim miejscu odczuwa się pozytywna energię, dlatego czujemy się tam tak bardzo dobrze

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here