Koty to zwierzęta eleganckie, dystyngowane, a często także bardzo wybredne. Uważają bowiem na to, co znajduje się w ich miseczce, dlatego ich właściciele powinni wybierać wyłączanie karmę wysokiej jakości. Potrzeby żywieniowe kotów zmieniają się nieco z wiekiem, dlatego karma dla starszego kota powinna być dobrana bardzo precyzyjnie. W innym bowiem przypadku kot może odmówić jej zjedzenia. Jak wybrać dobrą karmę dla kota seniora?

Dopasowana do potrzeb

Karma dla kota senior, taka jak np. https://www.dolina-noteci.pl/pol_m_Karma-dla-kota_Karma-dla-kota-senior-253.html musi być przede wszystkim dopasowana do potrzeb pupila. Przed jej wyborem warto się więc skonsultować z weterynarzem, który dokładnie zbada zwierzę oraz podpowie, w jaki składniki szczególnie powinna być bogata karma. Pamiętajmy przy tym, że układ trawienny nieco starszego kota staje się bardzo delikatny, zatem zjadane przez niego kąski powinny być przede wszystkim łatwe do strawienia. Nadmierne obciążenie układu pokarmowego nie służy kotom ani młodszym ani tym nieco starszym. Co istotne, karma dla kota senior powinna zawierać wiele cennych składników odżywczych, które dodadzą pupilowi energii, a także sprawią, że jego sierść będzie lśniąca i puszysta. Nie jest tajemnicą, że koty uwielbiają karmy oparte na rybie. Starszym pupilom również możemy je zaserwować –  ryba bogata jest w składniki mineralne, które doskonale wpływają na zdrowie kota. Kupując karmę dla kot senior pamiętajmy, że jej składniki muszą zostać starannie wyselekcjonowane przed procesem produkcji. Dzięki temu mamy pewność, że karma zachowuje pełnię wartości odżywczych, a my podaje kotu tylko to, co dla niego najlepsze.

Gdzie kupić dobrą karmę?

Niektórym właścicielom kotów wydaje się, że karma dla kota seniora może być taką samą, jak dla młodego kota w sile wieku. Nie jest to jednak prawda, choć rzeczywiście na sklepowych półkach czasem trudno znaleźć karmy dedykowane kocim seniorom. Warto mieć na uwadze, że karma dla starszaka musi być dla niego łatwa do pogryzienia i połknięcia, dlatego weterynarze zalecają, aby podawać im karmę mokrą. Oczywiście jeśli zwierze poradzi sobie z karmą suchą, to jak najbardziej może ją spożywać. Dobrą karmę dla kotów senior możemy kupić w specjalistycznych sklepach, które dostarczają pożywienie dla domowych pupilów. Dzięki temu mamy pewność, że karma prezentuje wysoką jakość, a nasz kot dostaje tylko to, co najlepsze. Karmy dla kota senior mogą także spożywać młodsze kotki, szczególnie jeśli mają one problemy z układem trawiennym bądź przyswajalnością pewnych składników odżywczych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here