Idąc przez miasto, nietrudno zauważyć mijane salony optyczne. Jest ich całkiem sporo. Podobnie zresztą jak rodzajów okularów, które można w nich kupić. Co sprawia, że do jednego miejsca zagląda więcej osób, a do innego znacznie mniej? Czas się nad tym zastanowić.

Jak wybrać profesjonalistę? Czym charakteryzuje się dobry optyk? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi na te pytania!

Jak wybrać dobrego optyka?

Dobrego optyka można poznać po tym, jakie zadaje pytania, co weryfikuje i co proponuje klientowi. Istotne jest na przykład to, czy potrafi dobrać oprawki, które pasują do rysów twarzy, a także czy bierze pod uwagę to, w jakiej odległości rozstawione są od siebie oczy oraz jaki jest kształt brwi.

Kolejna sprawa: nie bez znaczenia jest rodzaj pracy, jaką wykonuje klient albo to, czy często jeździ samochodem po zmroku. W obu przypadkach na szkło można nałożyć specjalne powłoki, które na przykład ułatwiają widzenie w nocy oraz chronią oczy przed światłem monitora. Dlatego nawet o takich sprawach warto porozmawiać podczas pierwszej wizyty w salonie.

Równie ważne jest to, by sama rozmowa przebiegała w przyjaznej atmosferze. Szczególnie, jeśli mówimy o kliencie, który stoi przed wyborem swoich pierwszych okularów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przekazać mu dodatkowe, typowo praktyce informacje. I chodzi tu nie tylko o instruktaż korzystania z okularów czy często dołączonych do nich nakładek, ale także o przestrzeganie, że ból głowy, jaki może się pojawić krótko po założeniu okularów, to całkowicie normalna sprawa i nie należy się wtedy zniechęcać do tzw. „drugiej pary oczu”.

Przeczytaj także: https://www.paralotna.pl/jakie-uslugi-oferuje-optyk/

Dobry optyk – czym się charakteryzuje?

Dobry optyk dysponuje dużym asortymentem, dzięki czemu klient może podczas wizyty przymierzyć wiele rodzajów oprawek. W swojej ofercie ma również możliwość przeprowadzenia podstawowego badania wzroku. W ten sposób szybko można zweryfikować wadę, jaka jest w każdym oku. Nie oznacza to oczywiście, że należy rezygnować z cyklicznych wizyt u okulisty. Jednak dzięki takiej usłudze zakup okularów może być jeszcze szybszy i łatwiejszy.

Kolejna sprawa: dobry optyk oferuje zarówno okulary dla dzieci, jak i dorosłych. Pomaga w doborze właściwych oprawek oraz szkieł, a także instruuje klientów, jak o nie później dbać, by służyły im przez lata. W zakres jego usług wchodzi również naprawa zepsutych okularów.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami Glasson – oprogramowanie dla optyków i optometrystów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here