Prawie każda i każdy z nas chce pięknie wyglądać i nie mam tutaj na myśli strojów  i kreacji od znanych projektantów. Piękno w zamyśle, to zdrowa sylwetka, wysportowane ciało pozbawione przede wszystkim zbędnych kilogramów.

zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/diety-cud-uwaga/

Trudne początki odchudzania

Kto z nas nie składał sobie w sylwestra uroczystych postanowień odnośnie zdrowej diety, wysypiania się minimum 8 godzin w ciągu nocy, zwiększenia aktywności fizycznej etc. Często jednak z tych solennych postanowień pozostają tylko zgliszcza w postaci stroju na siłownię, które niestety nie zdążyliśmy ani razu założyć. Nasze zwyczaje żywieniowe zmieniają się o tyle, że dodajemy więcej sosu pomidorowego do frytek aby mieć poczucie, że jemy warzywa.

Celowo przejaskrawiłem pewne postawy aby pokazać, motywy sięgania po tak zwane diety cud. Przychodzi przecież w końcu sądny dzień, kiedy uświadamiamy sobie, że zostały dwa miesiące do naszych wymarzonych wakacji a nasze ciało nie przypomina nie wiedzieć czemu figury modela/modelki.

W takiej sytuacji pojawiają się w naszej głowie wspaniale pomysły na tak zwane diety cud. Diety cud – jak sama nazwa wskazuje ukierunkowane są na osiągnięcie cudownego efektu. To znaczy mają w większości przypadków doprowadzić nas do wspaniałej figury w błyskawicznie krótkim czasie.

Pokusa szybkich rezultatów

Internet szczególnie w okresie letnim przeżywa wprost zatrzęsienie wspaniałych przepisów na koktajle z jarmużu doprawiane sokiem z cytryny i czarnuszką, oraz innego typu magicznych napojów, które sprawią, że wciągu najbliższych dwóch tygodni wbijesz się bez problemów w swój zeszłoroczny strój kąpielowy będący wyznacznikiem świetnej figury.

Warto jednak uważać na te wszelkiego typu obietnice, mimo,  że w większości przypadków diety te nam  nie zaszkodzą, to jednak musimy być przygotowani,  że efekt nie będzie taki sam jak na obrazku.

Zazwyczaj nasz organizm nie jest w stanie zgubić 10 lub 15 kilogramów, gdyby nawet tak się stało ze względu na wprowadzenie skrajnej głodówki, nie będzie to zdrowe dla naszego organizmu.

Sukcesem każdej diety jest konsekwencja i cierpliwość w zmienianiu swoich nawyków żywieniowych. Nie dajmy się więc omamić obietnicom, które nie będą mogły być zrealizowane.

Przeczytaj też: http://www.carpathians.pl/grypa-i-jej-objawy-czy-na-pewno-jestes-chory/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here