O istnieniu karm leczniczych warto wiedzieć nawet wtedy, gdy kot jest w dobrej kondycji. Może to ułatwić nieco znalezienie odpowiedniego produktu w przyszłości, jeśli konieczna będzie nagła zmiana diety pupila. Obecnie można bez problemu znaleźć pokarm dostosowany do potrzeb zwierzaka z niemal każdymi dolegliwościami. Poznaj kilka popularnych rodzajów karm weterynaryjnych dla kotów.

Karma na odkłaczanie kota

Z tym rodzajem karmy prędzej czy później spotka się prawdopodobnie każdy właściciel kota. Mruczące zwierzaki bardzo dbają o czystość swojego futra, a zabiegi pielęgnacyjne polegają u nich m.in. na lizaniu sierści. Może to powodować przedostawanie się zbitych włosków do delikatnego układu trawiennego, co z kolei może wywołać nieprzyjemne dolegliwości bądź nawet doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Karmy odkłaczające dla kotów są polecane zwłaszcza w przypadku przedstawicieli ras długowłosych bądź zwierzaków z problemem nadmiernego wypadania sierści.

Karma dla kotów z alergiami

Uczulenie nie jest przypadłością zarezerwowaną jedynie dla człowieka. Co więcej, w przypadku kota nadwrażliwość na określone czynniki nie jest rzadkością. Te zwierzęta dość często zmagają się z różnego rodzaju alergiami pokarmowymi. Kot może być uczulony m.in. na określony rodzaj białka, mięsa czy też środków konserwujących. W takiej sytuacji strzałem w dziesiątkę mogą okazać się specjalne karmy weterynaryjne, które są w 100% pozbawione alergenu wywołującego np. nieprzyjemną reakcję układu trawiennego bądź problemy skórne.

Karma dla kotów po sterylizacji

Odpowiedzialni właściciele z całą pewnością w pewnym momencie zdecydują się na sterylizację pupila. W ten sposób można nie tylko uniemożliwić kotu rozmnażanie się, ale możliwe jest też uniknięcie zamieszania związanego z okresem rui. Co więcej, sterylizacja zwierzaka może zapobiegać niektórym chorobom. Jednocześnie taki zabieg to prawdziwa rewolucja dla organizmu pupila. Następują poważne zmiany w gospodarce hormonalnej, zwiększa się też skłonność do tycia. W związku z tym weterynarz może zalecić zmianę diety i wprowadzenie karmy dla kotów po sterylizacji ze sklepu online Pet Centrum.

Karma na dolegliwości gastryczne

Układ trawienny kota jest dość delikatny, a jego działanie bywa naprawdę złożone. Z tego powodu nie trudno o problemy gastryczne. Jeśli pupil cierpi na nie okresowo bądź jest to u niego chroniczna przypadłość, to warto sięgnąć po specjalne karmy dla kotów z wrażliwym żołądkiem. Takie produkty mają delikatniejszą, lekkostrawną formułę, powinny jednak być stosowane jedynie z zaleceniem weterynarza.

Karma na problemy skórne

Niemal każdy właściciel kota marzy o tym, żeby sierść pupila była gęsta i lśniąca. Osiągnięcie takiego efektu może być jednak niemałym wyzwaniem w przypadku zwierzaków z różnego rodzaju problemami skórnymi. W takiej sytuacji warto udać się do weterynarza, który może polecić odpowiednią karmę leczniczą. W składzie takich produktów można znaleźć składniki, które pomagają m.in. w szybszej regeneracji skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here