Choć mówi się, że łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni, to w gruncie rzeczy najistotniejszą rolę odgrywa nie ono, lecz umieszczany na nim materac. To od niego zależy komfort spania. Dlatego tak ważne jest, by dobrać odpowiedni. Czy wiecie, na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca do swojego łóżka?

Bezdyskusyjną kwestią jest to, by wielkość materaca dopasowana była do rozmiaru łóżka. Do wyboru są różne warianty. Nie brakuje także materaców z przeznaczeniem do pokoju dziecięcego. Jak można się domyślić, rozmiar to nie jedyne, choć zdaje się, najważniejsze kryterium przy wyborze materaca do sypialni lub pokoju dziecka.

Rodzaj i właściwości materaca

Właściwości materaca zależą od jego rodzaju. Pierwszym typem jest materac sprężynowy, zwany też bonellowym. To zdecydowanie najtańsza opcja. Dużą popularnością cieszą się materace kieszeniowe, słynące z idealnego dopasowania do kształtu ciała. Podobne właściwości mają materace lateksowe.

Dobrą wentylację zapewniają materace wysokoelastyczne. Podobnie jest z materacami kokosowymi. Można też sięgnąć po materace ortopedyczne lub 7-strefowe. Każdy z nich ma swoje zalety. To, po który sięgniesz, zależy od Twoich preferencji i tego, czego spodziewasz się po materacu, który zamierzasz kupić.

Na co zwracać uwagę przy zakupie materaca?

Dużą rolę odgrywa stopień twardości materaca. Należy sięgać po materace o twardości, która przyczyni się do poprawy komfortu snu. Wybierając zbyt twardy materac, obciążamy kręgosłup i skazujemy się na to, że nie obudzimy się wypoczęci. Twardość materaca wybiera się na podstawie wzrostu i wagi ciała jego użytkownika.

Wygoda to nie wszystko, co ma nam zapewnić materac. Równie ważna jest higiena, jaką nam daje. Dlatego warto wziąć pod uwagę właściwości wentylacyjne wybranego modelu. Higienę zapewniają także odpowiednio dobrane pokrowce, np. antyalergiczne. Dobierz idealny materac dla siebie, zaglądając do sklepu Meble.pl. Wybór modeli jest naprawdę imponujący.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here