Meble to nieodłączny element każdego domu czy mieszkania. Nie da się ukryć, że bez nich nasze życie może być znacznie utrudnione i nie ma chyba mieszkania, gdzie nie byłoby jakiegokolwiek mebla. Zdarza się, że młodzi ludzie wprowadzając się do nowego miejsca zostają bez mebli, jednak są one jednym z ich pierwszych zakupów.

Niestety dobre meble kosztują bardzo dużo, więc sporo osób stara się na nich oszczędzać. Niekiedy nie ma innego wyjścia, ponieważ urządzenie pokoju dobrymi meblami w tym samym stylu może okazać się dla nas zbyt kosztowne. Jednak nie wszystkie meble muszą być drogie. Warto wiedzieć gdzie można znaleźć tanie meble i sprawić, że nasze wnętrze będzie użyteczne, a nasz portfel znaczącą się nie uszczupli.

Na pewno najtańszym rozwiązaniem jest samodzielne zbudowanie mebli. Wraz ze wzrostem zainteresowania tematyką DIY (Do It Yourself, czyli zrób to sam), kwestie montażu mebli stają się coraz bardziej popularniejsze. Nie da się ukryć, że daje nam to dużą dowolność w tworzeniu. W ten sposób możemy posiadać niepowtarzalne meble, jakich próżno szukać w innych wnętrzach. Zaletą takiego rozwiązania jest również to, że możemy dostosować wymiary szafek i półek pod wymiary naszych pomieszczeń.

Dodatkowo istnieje możliwość dokładnego dobrania odpowiedniego rodzaju szafek, zgodnego z naszymi preferencjami użytkowymi. Jednak wiele osób nie ma zielonego pojęcia o tym jak samodzielnie wykonać meble. Nie da się ukryć, że nie jest to proste zadanie. Aczkolwiek z drugiej strony, dla osoby lubiącej majsterkowanie, może być to świetna okazja do spędzenia wolnego czasu i zdobycia nowych umiejętności. Ponadto samodzielna budowa mebli daje ogromną satysfakcję i możliwość pochwalenia się przed znajomymi.

tanie meble w salonie

Co należy zrobić, żeby spełnić swoje marzenie o budowie mebli?

Po pierwsze warto usiąść z czystą kartką oraz ołówkiem i zastanowić się jakiego dokładnie rodzaju mebli potrzebujemy. Jeśli określimy nasze potrzeby należy dokładnie zmierzyć pomieszczenie, do którego wstawimy nowe meble. Następnie musimy zweryfikować nasz wcześniejszy plan pod kątem rozmiarów i nanieść je na rysunek. Kolejny etap będzie polegał na rozrysowaniu każdego mebla i umieszczeniu na rysunku dokładnych wymiarów każdego elementu konstrukcji. Z tak przygotowanymi rysunkami możemy wybrać się do najbliższego sklepu z akcesoriami meblowymi lub zakładu stolarskiego.

W takich miejscach możemy kupić płytę meblową. Musimy szukać miejsca, gdzie pracownicy mają możliwość dokładnego przycięcia płyty, zgodnie z podanymi przez nas wymiarami. Dobrze, jeśli pracują oni na zautomatyzowanych maszynach i przed rozpoczęciem prac otrzymamy wydruk z naniesionymi rozmiarami. Warto wtedy po raz ostatni zweryfikować wymiary konstrukcji, ponieważ później możemy tylko narazić się na dodatkowe koszty. Zanim specjaliści przejdą do cięcia, konieczne jest wybranie koloru płyty z jakiego powstaną nasze meble.

Gama kolorystyczna jest ogromna, więc wybór na pewno nie będzie prosty. W czasie kiedy zakład będzie przycinał nasze płyty, będziemy mieli kilka dni na zaopatrzenie się w niezbędne dodatki. Po pierwsze należy wybrać okleinę pasująca kolorystycznie do naszych płyt. W ten sposób krawędzie mebli będą wyglądały estetycznie i ładnie będą zgrywały się z całością mebla. Oprócz tego potrzebujemy liczne drobne dodatki, bez których nasza konstrukcja nie będzie miała prawa powstać. Możemy do nich zaliczyć kleje, wkręty, śruby, podkładki pod meble oraz uchwyty.

tanie meble w pokoju

Warto dokładnie przeliczyć zapotrzebowanie materiałowe, tak aby w trakcie montażu mieć wszystko przygotowane. Odbierając płyty warto poprosić pracowników o docięcie cienkich płyt HDF, które przybijemy na tyłu naszych mebli. Sprawi to, że całość będzie wyglądała estetycznie i profesjonalnie. Ostatni etap to montaż mebli zgodnie z naszym rysunkiem. Nie jest to sprawa prosta, jednak z każdym powstałym meble, każdy kolejny staje się o wiele łatwiejszy do wykonania.

Jeśli jednak absolutnie nie posiadamy talentu w kwestii majsterkowania warto skorzystać z jednego z portali z ogłoszeniami lokalnymi. Na tego typu serwisach znajdziemy mnóstwo ofert sprzedaży używanych mebli, z reguły będących w bardzo dobrym stanie.

Minusem takiego rozwiązania jest to, ze będzie nam ciężko znaleźć wszystkie elementy, przeznaczone do jednego pomieszczenia, w takim samym kolorze i stylu. Tym samym takie rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, którym brakuje tylko jednego mebla. Niestety zakup większych konstrukcji również wiąże się z koniecznością montażu, więc i tym razem nie obędzie się bez śrub i wkrętarki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMeble drewniane
Następny artykułMeble sosnowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here