Każdy z nas marzy o zakupie własnego mieszkania. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Są osoby, które z różnych powodów nie mogą pracować albo zarabiają tak mało, że nie posiadają odpowiedniej zdolności kredytowej, potrzebnej, by uzyskać kredyt na mieszkanie.

Jednak na szczęście sporo z nas może sobie pozwolić na zakup swoich własnych czterech kątów. Niektórzy decydują się na zakup niewielkiego, dwupokojowego mieszkanka, inni zaś decydują się na minimum trzy pokoje. Często z tą decyzją wiąże się to, że chcą oni posiadać osobną sypialnię i osobny salon, a nie, jak często dzieje się to w przypadku mieszkań dwupokojowych, że jeden pokój pełni funkcję zarówno salonu, czyli tzw. pokoju dziennego, jak i sypialni.

Moim zdaniem, nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ w pokoju dziennym i w sypialni powinny znajdować się inne przedmioty, inne meble. Powinno zostać oddzielone życie dzienne od życia nocnego. Wydaje mi się, że przedmioty, których używamy na co dzień, jak np. telewizor, komputer itp. nie powinny zakłócać naszego spokoju w nocy. Przy urządzaniu osobnej sypialni powinniśmy zwrócić uwagę na różne szczegóły, które nie rozpraszałyby naszego spokojnego snu, aby organizm w nocy mógł spokojnie wypocząć.

Pierwszym takim czynnikiem jest na pewno kolor ścian w sypialni. Tak jak w przypadku pokoju dziennego możemy pozwolić sobie praktycznie na każdy podobający nam się kolor, tak w przypadku sypialni powinniśmy na to bardzo uważać. Jeżeli użyjemy jakiegoś krzykliwego koloru, możemy być narażeni na niespokojny sen, a nawet na problemy z zasypianiem. Kolory w sypialni powinny być stonowane, spokojne. Wówczas nasz organizm wypoczywa, wzrok nie jest „zaatakowany” przez jaskrawy kolor i dzięki temu nasza głowa odpoczywa.

Kolejnym bardzo ważnym elementem są meble do sypialni

meble w sypialni

Przede wszystkim w sypialni nie powinno umieszczać się wielu mebli. Najważniejszym meblem, który na pewno powinien znaleźć się w naszej sypialni jest łóżko.
Na rynku znajdziemy wiele modeli łóżek. Ja osobiście polecałabym zakup łóżka typowo sypialnianego, składającego się z ramy, stelaża oraz materaca. Jeśli chodzi o ramę, możemy zdecydować się na ramę drewnianą, stalową bądź na ramę tapicerowaną. Ta ostatnia wyróżnia się ceną, ponieważ najczęściej ramy tapicerowane są najdroższe. Ale ma to również swoje zalety, ponieważ wykonanie takiej ramy jest o wiele lepsze niż dwóch poprzednich ram.

Często jest tak, że ramy stalowe już od samego początku skrzypią, zaś ramy drewniane wyrabiają się po pewnym czasie i również zaczynają trzeszczeć. Jednak, jeśli ktoś nie posiada funduszy na ramę tapicerowaną, może bez problemu zakupić jedną z dwóch pozostałych typów ram, a i tak będzie to super rozwiązanie.
Poza tym uważam, że o wiele ważniejszym elementem łóżka sypialnianego niż rama jest chociażby stelaż. Tutaj raczej nie radziłabym oszczędzać, ponieważ, jeśli wybierzemy stelaż najtańszy, najzwyklejszy, może się to w najbliższej przyszłości odbić na naszym kręgosłupie.

Jednak najważniejszym elementem łóżka jest materac. Na rynku znajdziemy tysiące rodzajów materacy, które można zakupić w różnych cenach, zaczynając nawet od 200 zł. Ceny materacy kończą się nawet na kilku, kilkunastu tysiącach złotych. Materac ma bardzo duże znaczenie, ponieważ zakupujemy go zawsze na długie lata, więc powinniśmy zwrócić uwagę na to, z czego jest zrobiony. Są materace piankowe, sprężynowe, kieszeniowe.

sypilania

Oczywiście każdy powinien wybrać się do sklepu i wybrać najwygodniejszy dla siebie materac, jednak przymiarka w sklepie nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Przed zakupem powinno się również poczytać o danych typach materacy, jakie istnieją na rynku i dowiedzieć się, które z nich są najzdrowsze, które najwygodniejsze, a które najbardziej odpowiednie dla naszego kręgosłupa.

Oprócz łóżka w sypialni powinna znaleźć się szafa. Ogromna szafa pełniąca funkcję naszej garderoby, która jest bardzo pojemna i w której możemy trzymać wszystkie nasze ubrania, bieliznę itp. Najlepszym rozwiązaniem jest szafa na wymiar, która zostanie wykonana przez specjalistę, który dopasuje ją do naszego wnętrza, zaproponuje swoje pomysły, doradzi, jak taka szafa powinna wyglądać oraz co w takiej szafie byłoby dla nas najbardziej przydatne.

Poza powyżej wymienionymi meblami, czyli łóżkiem i szafą, moim zdaniem, w sypialni nie powinno znajdować się więcej mebli. Nie powinniśmy zagracać sobie miejsca w sypialni, tak samo jak nie powinniśmy zaburzać sobie spokoju w głowie. Bo przecież sen jest bardzo ważny w naszym życiu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here