Kim jest Tess Gerritsen?

0
740

Jeśli jesteś zainteresowany thrillerami oraz medycyną, to jedną z najciekawszych współczesnych autorek jest Tess Gerritsen, której gatunek thriller medyczny nie ejst obcy.

Tess Gerritsen to współczesna amerykańska autorka książek z serii thriller medyczny, która z zawodu jest również lekarzem internistą. Tess Gerritsen wcześniej zajmowała się pisaniem romansów z wątkami kryminalnymi, wydając około 9 książek w podobnej tematyce, jednak dopiero po wydaniu pierwszego thrillera medycznego Harvest, jej kariera pisarska nabrała tempa. Jej książki obecnie są przekładane na 20 języków i znajdują się na topowych miejscach list bestsellerów.

Tess Gerritsen jest co prawda amerykańską autorką, jednak jej matka jest imigrantką z Chin, a ojciec również jest pochodzenia chińskiego. Dzięki jej matce, która zapoznała ją z kulturą chińską, te motywy występują w jej powieściach, np. w The Silent Girl. Dzięki swojemu pisarskiemu sukcesowi Tess Gerritsen mogła zrezygnować z praktyki lekarskiej.

Jakie książki pisze Tess Gerritsen?

W 1987 świat ujrzał pierwszą powieść Tess Gerritsen, która jednak nie zdobyła większej popularności. W tamtym okresie autorka tworzyła głównie romanse kryminalne, wydając średnio jedną lub dwie książki rocznie. Prawdziwą popularność przyniosły Tess Gerritsen książki z gatunki trillerów medycznych. Do wielu jej powieści zostały wykupione prawa filmowe. Np. do pierwszego thrillera medycznego Harvest, czyli Dawca, Paramount wykupiło prawa filmowe. To sama stało się z powieścią Grawitacja, gdzie Tess Gerritsen otrzymała milion dolarów za prawa filmowe. Sam Stephen King uznał Tess Gerritsen za najciekawszą autorkę thrillerów medycznych. Posunął się również do określenia jej lepszą od Michaela Crichtona.

Również na podstawie jej powieści, w telewizji można obejrzeć seria Partnerki, gdzie głównymi bohaterkami jest duet śledczy – Rizzoli i Isles.

Dla kogo są książki Tess Gerritsen?

Książki Tess Gerritsen nie są dla wszystkich, ponieważ są to thrillery medyczne. W jej powieściach bardzo często występują mordercy, którzy wykonują operacje  czy wycinają organy na żywych osobach, tak jak to miało miejsce w thrillerze Chirurg. Taki rodzaj literatury nie jest dla osób o słabych nerwach lub bojących się krwi czy operacji. Każda z serii Tess wciąga od pierwszych stron, a dzięki temu, że często głównymi bohaterkami próbującymi rozwikłać zagadki są kobiety, to czytelniczki uwielbiają się z nimi utożsamiać. Szczególnie zachwalana jest seria, w której duet śledczy Rizzolli i Isles prowadzą śledztwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here