Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc to idealne momenty na to, by samodzielnie przygotować rozmaite dekoracje, dostosowane swoim stylem i kolorystyką do okazji. Zimą mogą być to zarówno bombki oraz inne ozdoby choinkowe, natomiast wiosną różnego rodzaju akcesoria, mogące posłużyć zarówno jako dodatek na świąteczny stół, jak i do koszyczka. Wykonanie których z nich zajmuje najmniej czasu i gdzie zaopatrzyć się w niezbędne dodatki?

Boże Narodzenie – przedmioty DIY w specjalnym wydaniu

Gwiazdka to świetna okazja do tego, by nie tylko samodzielnie przygotować niezwykłe ozdoby na choinkę oraz do domu, ale też aby własnoręcznie skomponować upominek dla najbliższych. Zbierając materiały niezbędne do wykonania danego projektu warto odwiedzić wpierw okoliczny sklep dla kreatywnych, w którym zakupić można kleje, nożyczki oraz różnego rodzaju ozdoby w postaci perełek, naszywek albo naklejek. Oryginalnym pomysłem może być wykonanie za ich pomocą własnego kalendarza adwentowego z ulubionymi przekąskami lub sprezentowanie takiego modelu bliskiej osobie.

Najpopularniejszymi w tym okresie są oczywiście ozdoby związane z symboliką świąteczną, czyli papierowe lub drewniane choinki oraz bombki ze styropianu, do których za pomocą szpileczek lub zszywek można dołączyć rozmaite dodatki, takie jak wstążeczki lub koraliki. Choinka z patyczków drewnianych to z kolei idealny sposób na dekoracje w stylu eko. Nie tylko pięknie prezentuje się na stole, ale może też stanowić formę ozdoby na opakowanie prezentowe, np. pudełko lub papier. Ponieważ tworzenie dekoracji to zabawa dla całej rodziny, tak przygotowane szkielety drewnianych choinek można oddać najmłodszym do pomalowania i przyozdobienia.

Wielkanoc w stylu DIY – jak przygotować dekoracje?

Pierwszym, co przychodzi na myśl podczas przygotowań dekoracji na Wielkanoc są oczywiście pisanki. Można je przygotować zarówno z jajek ugotowanych, wydmuszek, jak i specjalnych baz styropianowych, które cieszą się szczególną sympatią wśród przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Skorupki prawdziwych jajek można zabarwić mocząc je we wcześniej przygotowanej wodzie z dodatkiem kolorowego proszku lub w sposób naturalny, np. podczas gotowania z dodatkiem soku z buraków lub cebuli. Dzieci mogą z kolei przyozdobić gotowe, styropianowe jajka rozmaitymi akcesoriami, takimi jak piórka, zabawne oczka lub pinezki z kolorowymi główkami.

Innym rodzajem ozdób wielkanocnych mogą być własnoręcznie przyszykowane palmy oraz papierowe kurczaczki, jak również niezwykle modne w ostatnich latach wianki z naturalnych gałązek. Przypominające bożonarodzeniowe wieńce mogą zostać odpowiednio ozdobione wstążeczkami w jasnych, pastelowych kolorach, zawieszkami oraz świeżymi kwiatami. Przedmioty DIY to nie tylko dekoracje, ale również funkcjonalne dodatki. Osoby, które czują się na siłach, mogą spróbować również własnoręcznego wyplatania wiklinowego koszyka, a następnie uzupełnienia go o tradycyjne potrawy. Ograniczeniem w tej sytuacji może być jedynie własna wyobraźnia.

Na stronie https://dekolo.pl/ znajdziesz materiały dla osób kreatywnych – zobacz więcej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here