Pracując jako audytor jesteśmy cały czas w biegu. W takiej pracy nie ma bowiem miejsce na nudę. Jest w stanie przyznać to każda osoba, która podjęła się zawodu audytora. Jeżeli czujemy, że takie życie w biegu jest dla nas, to z pewnością zastanawiamy się gdzie moglibyśmy podjąć pracę. Musimy pamiętać jednak, że ten typ w pracy jest odpowiedni dla każdej osoby. Do takiej pracy potrzebna nam jest wiedza oraz zdobyte doświadczenie. Kiedy już będziemy mieli i jedno i drugie będziemy mogli zastanawiać się gdzie szukać pracy jako audytor.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/audytor-na-etacie-czy-z-wlasna-firma/

Gdzie możemy szukać zatrudnienia jako audytor na etacie?

Pracy możemy szukać przede wszystkich w firmach audytorskich. Są to z reguły prywatne przedsiębiorstwa, zajmujących się wykonywaniem usług audytorskich. Zatrudniają one znawców w danej dziedziny. Aby podjąć pracę musisz być wykształcony pod względem danej materii czy technologii przeprowadzenia audytu. W takich firmach zatrudnieni jesteśmy na etat oraz zajmujemy się przeważnie audytami zewnętrznymi. Jako audytor wewnętrzny pracę możemy znaleźć jedynie w dużych korporacjach. Będą to między innymi firmy produkcyjne, firmy usługowe, banki, a także operatorzy telefonii komórkowej. Są to miejsca, gdzie audytor musi przestrzegać norm oraz stosować się do wytycznych certyfikatów i wykonywać procedury. Rozmiar oraz zakres działalności sprawiają, że kierownictwo potrzebuje osób do wewnętrznej kontroli. Podobnie pracy szukać możemy w administracji państwowej. Urzędy również stosują kontrole wewnętrzne, do których potrzebna jest właśnie Twoja obecność.

Własna działalność gospodarcza – firma audytorska

Praca na etacie posiada swoje korzyści, ale czasami warto jest podjąć pracę na własny rachunek. Sam możesz założyć firmę audytorska, która będzie zajmowała się audytami finansowymi. Aby jednak doszło do takiej sytuacji, twoja firma musi być spółką cywilną, kapitałową lub komandytową. Twoim zadaniem będzie wystąpienie o wniosek dotyczący wpisania na listę firm audytorskich. Taki wniosek składa się do Biura Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Twoja aplikacja rozpatrywana będzie podczas posiedzeń, które odbywać się będą raz lub dwa razy w miesiącu. Następnie wydana jest ci decyzja, która podana jest również do wiadomości komisji nadzoru audytowego. Wpis na liście następuje do 30 dni. Niestety taka operacja będzie kosztować cię 2000 zł. Dodatkowo Twoja spółka związana jest posiadanie umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania czynności zajmującej się rewizją finansową.

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-audytor-zarobki-audytora/

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here