Istnieje kilka specjalistycznych zabiegów pozwalających na skuteczne modelowanie sylwetki, a jednym z nich – obecnie chyba najskuteczniejszym – jest lipotransfer. Polega on na przeszczepianiu tłuszczu i zazwyczaj poddaje się mu twarz bądź biust, rzadziej inne fragmenty ciała z wyraźnymi defektami. Zabieg jest uznawany za bezpieczny i mało inwazyjny, ale mimo tego nawet do niego pacjent powinien się przygotować, aby wszystko poszło zgodnie z planem.

Wstępna konsultacja

Żaden lekarz nie przeprowadzi u pacjenta lipotransferu z biegu i przy pierwszej złożonej przez niego wizycie. Dzień zabiegu musi zostać poprzedzony dogłębną konsultacją. Zazwyczaj Przeszczep tłuszczu wymaga przeprowadzenia aż dwóch takich wizyt wstępnych, które przeznacza się na ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz określenie specyfikacji i wszelkich aspektów planowanego zabiegu. Sprawdza się także, czy przeszczepianie tłuszczu będzie dla pacjenta w pełni bezpieczne. W razie potrzeby lekarz może też zlecić wykonanie różnych badań, zwykle tych podstawowych, czasem jednak i kilku dodatkowych.

Do tych podstawowych badań przygotowujących do zabiegów należą m.in.: morfologia, OB, poziom cukru, lipodogram, jonogram oraz – u osób w wieku powyżej 45 lat – EKG. Zazwyczaj prosi się pacjenta o dostarczenie wyników tych badań maksymalnie do siedmiu dni przed dniem zabiegu.

Postępowanie po zabiegu

Ważne jest nie tylko to, czym takie przeszczepianie tłuszczu zostanie poprzedzone, ale również i to, jak pacjent będzie się zachowywać i jak o siebie zadba już po odbytej kuracji. Pomimo tego, że nie jest ona inwazyjna, wymaga jednak pewnej rekonwalescencji. Przeszczep tłuszczu zawsze w jakimś stopniu obciąża te partie ciała, z których tkanka tłuszczowa jest pobierana. To właśnie one po zabiegu muszą na spokojnie wrócić do formy i pierwotnego stanu, co można im umożliwić chociażby poprzez wykonywanie na nich specjalnych masażów. Warto też stosować opatrunki bądź opaski uciskowe. Pod wpływem ich działania skóra powinna szybciej odzyskać swoją elastyczność.

Lipotransfer nie wywołuje na szczęście większych skutków ubocznych, dlatego też w większości przypadków pacjenci już po kilku dniach po zabiegu wracają do swojego normalnego trybu życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here