Jakie cechy charakterystyczne posiada europaleta? Czy różni się bardzo od przemysłowej? O czym powinien pamiętać producent palet?

Producent europalet – czym różni się paleta EPAL od przemysłowej?

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu dziedzin życia bez użycia europalet. Wykorzystuje się je między innymi w firmach kurierskich, logistycznych, spożywczych i w wielu innych branżach. Podstawową różnicą pomiędzy zwykłą paletą a paletą EPAL (EUR) jest rozmiar i jakość wykonania. Europaleta ma wymiary określone przez Europejskie Stowarzyszenie Palet. Z kolei przemysłowych palet nie wykonuje się już z uwzględnieniem tylu wytycznych. Warto wiedzieć, jaka powinna być wysokość europalety, jej pozostałe wymiary oraz waga, by rozróżnić je od pozostałych.

Do jakich wytycznych musi stosować się producent palet? Kilka słów o uniwersalności europalety

Paleta EUR to bardzo popularny wybór w wielu zakładach pracy. Należy wiedzieć, że jej wymiary są uregulowane normą europejską UNE-EN 13698-1. Według nich wymiary europalety powinny wynosić 1200 x 800 mm, co ustalone zostało biorąc pod uwagę to, ile miejsca zajmują standardowe pojemniki skrzyniowe. Dzięki temu paleta tego typu jest dostosowana do ich wielkości.

Na uniwersalność europalety wpływa także to, że idealnie wpasowują się w powierzchnię załadunkową samochodów ciężarowych i innych środków transportu. Dzięki temu można w bezpieczny sposób je ułożyć i nie tracić miejsca w przyczepie auta. Odpowiednio załadowane mogą wypełnić środek dostawczy po brzegi.

Czym charakteryzuje się europaleta?

Budowa palety EUR pozwala sprawnie ustawiać je w przestrzeni magazynowej. Jakie części posiada? Co bierze pod uwagę Producent europalet tworząc je? Przede wszystkim należy wymienić tutaj dwa dolne i dwa górne elementy wyjściowe, mniejsze i większe klocki oraz deski i belki o konkretnych wymiarach. Na uniwersalność europalety wpływa również jej waga – 25 kg. Dzięki temu jest wytrzymała na obciążenia i może pomieścić wiele ładunku przy okazji nie obciążając za bardzo platformy do składowania towarów.

Nie mniej istotna jest wysokość europalety (144 mm). Wymiary te umożliwiają przenoszenie jej z użyciem wózków widłowych i pozwalają zaoszczędzić przestrzeń ładunkową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here