Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów, jakie pijemy na ciepło. Ze względu na fakt, że zaczęliśmy doceniać jej zdrowotne właściwości sięgamy po nią nawet kilka razy dziennie. Herbata jest dostępna w wielu tradycyjnych, czy ziołowych smakach oraz w nowych owocowych odsłonach.

Parzenie herbaty sposobem cold brew

Cold brew to nic innego jak parzenie herbaty na zimno. Jest do doskonałe rozwiązanie, aby uzyskać orzeźwiający napój herbaciany na upalne dni. Na zimno możemy parzyć praktycznie każdą herbatę. Zarówno czarna, biała, zielona jak i owocowa będzie świetnie smakować w wersji na zimno. W zależności od rodzaju herbaty, czas jej parzenia na zimno może być różny. W przypadku herbaty zielonej, czy białej czas parzenia jest znacznie krótszy niż w przypadku tych owocowych lub czerwonej. Wiele rodzajów herbat możesz znaleźć między innymi na Herbapol.com.pl.

Jak przyrządzić herbatę na zimno?

Do przygotowania herbaty na zimno nie potrzebujemy żadnego specjalistycznego wyposażenia. Wystarczy tylko dzbanek, ulubiona herbata oraz zimna woda. Aby przygotować herbatę sposobem cold brew należy użyć 1,5 razy więcej suszu herbaty, niż w przypadku parzenia na gorąco. Przykładowo na 2-3 łyżki suszu herbacianego powinniśmy użyć 1,5 litra zimnej wody oraz przykryć dzbanek. Możemy również użyć herbaty w saszetkach, jaką oferuje między innymi Herbapol.com.pl. Na dno dzbanka wsypujemy herbatę, a następnie zalewamy zimną wodę. Tak przygotowany napój powinien parzyć się, co najmniej dwie godziny – jest to parzenie krótkie. Aby herbata parzona na zimno była aromatyczna najlepiej ją parzyć od 4 do 10 godzin. Możemy również przyspieszyć proces parzenia herbaty na zimno poprzez umieszczenie jej w lodówce.

Czy cold brew może być smaczna?

Jesteśmy przyzwyczajeni do picia herbaty w wersji na ciepło. Jednak ta parzona na zimno zaskoczy nas niezwykle delikatnym i subtelnym smakiem. W dodatku, zawartość kofeiny jest mniejsza, a tym samym goryczka jest dużo mniej odczuwalna.  Natomiast dzięki parzeniu na zimno herbata zachowuje więcej drogocennych substancji oraz witamin.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here